Теми статей
Обрати теми

Новини законодавства. ПДВ-спецрежим за ст. 209 ПКУ: що буде, якщо права на земельну ділянку не оформлені?

Редакція ПБО
Новини від 17.09.2013 р. № 12593/5/99-99-19-04-02-16

ПДВ-спецрежим за ст. 209 ПКУ: що буде, якщо права на земельну ділянку не оформлені?*

Міндоходів у листі від 17.09.2013 р. № 12593/5/99-99-19-04-02-16 нагадало сільськогосподарським товаровиробникам про умови застосування ПДВ-спецрежиму, передбаченого ст. 209 Податкового кодексу України. Він застосовується такими суб’єктами при відповідності встановленим критеріям.

Так, одним із основних критеріїв для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських є умова, що таке підприємство виробляє у відповідних обсягах сільськогосподарські товари (послуги) на власних або орендованих основних засобах.

Належність земельної ділянки на праві власності чи оренди визначається відповідно до норм Земельного кодексу України. Статтею 125 цього Кодексу передбачено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають із моменту державної реєстрації цих прав.

За відсутності належним чином зареєстрованого права відповідна земельна ділянка не може вважатися такою, що знаходиться у власності чи в оренді в особи, яка фактично володіє такою ділянкою.

Тому сільгосппродукція, вироблена (вирощена) на земельних ділянках, стосовно яких не оформлені належним чином договори оренди (точніше кажучи, не зареєстровано відповідне речове право) для цілей оподаткування ПДВ в умовах спеціального режиму не може вважатися власне виробленою.

 

* Ознайомтеся із думкою фахівців редакції щодо порушеного питання в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 11, с. 28 та № 40, с. 43.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі