Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Готівкові розрахунки за продукцію власного виробництва платник ФСП може проводити без РРО

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2013/№ 11
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Готівкові розрахунки за продукцію власного виробництва платник ФСП може проводити без РРО

 

Платник фіксованого сільськогосподарського податку продає за готівку продукцію власного виробництва. Чи можна в такому разі при проведенні готівкових розрахунків з покупцями не використовувати РРО?

(м. Суми)

 

Так, можна, за дотримання певних умов.

Як відомо, за загальним правилом суб’єкти господарювання при продажу товарів та послуг за готівку повинні проводити такі готівкові розрахунки через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій — РРО (ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в редакції від 01.06.2000 р. № 1776-III, далі — Закон про РРО).

Водночас в окремих випадках здійснювати готівкові розрахунки дозволяється без використання РРО. Так, зокрема, згідно з п. 1 ст. 9 Закону про РРО реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових та видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних та завірених печаткою в загальновстановленому порядку.

Таким чином, у разі дотримання цих умов (тобто проведення розрахунків в касі підприємства, з оформленням готівкової виручки, що надходить, прибутковими касовими ордерами) підприємство — платник фіксованого сільськогосподарського податку може здійснювати готівкові розрахунки з покупцями за продукцію власного виробництва, що реалізується, без РРО.

 

Людмила Солошенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно