Новини законодавства. Затверджено податкову консультацію щодо оподаткування фізосіб, які провадять незалежну профдіяльність

Редакція ПБО
Новини від 24.12.2012 р. № 1185

Затверджено податкову консультацію щодо оподаткування фізосіб, які провадять незалежну профдіяльність

 

Наказом Державної податкової служби України від 24.12.2012 р. № 1185 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів). Перш за все податківці нагадали, що згідно з п. 178.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов’язані стати на облік в органах державної податкової служби за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати свідоцтво про таку реєстрацію згідно зі ст. 65 ПКУ.

Оподатковуваним доходом таких осіб вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання самозайнятою особою довідки про взяття на облік як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Для визначення бази обкладення податком на доходи фізичних осіб розраховується середньомісячний оподатковуваний дохід.

Також зазначено, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності та подавати податкову декларацію за результатами звітного року відповідно до розд. III ПКУ у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, тобто до 1 травня року, що настає за звітним. До 1 серпня року, який настає за звітним, самозайнята особа зобов’язана самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації (п. 179.7 ПКУ).

Зауважено, що нормами чинного ПКУ не передбачено конкретного переліку витрат для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Основним критерієм для обґрунтування витрат, які зменшують дохід для визначення об’єкта оподаткування, є їх належність та необхідність для провадження незалежної професійної діяльності.

У зазначеній податковій консультації наведено перелік витрат приватних нотаріусів, які вони можуть ураховувати при визначенні свого сукупного чистого доходу.

Також у податковій консультації приділено увагу порядку оподаткування доходів фізичних осіб, які займаються незалежною адвокатською діяльністю. Зокрема, у консультації наведено перелік витрат, які доцільно враховувати при визначенні сукупного чистого доходу фізичних осіб, що здійснюють незалежну адвокатську діяльність.

Крім цього, зауважено, що під час виплати суб’єктами господарювання — податковими агентами, фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії свідоцтва про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі