Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Як застосовується «видавнича» пільга з ПДВ при здійсненні декількох видів діяльності

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Липень, 2013/№ 52
Друк
Відповідь на запитання

Як застосовується «видавнича» пільга з ПДВ при здійсненні декількох видів діяльності

 

Підприємство розповсюджує через торговельну мережу та за передплатою періодичні видання друкованих засобів масової інформації (наукові журнали) вітчизняного виробництва. Така діяльність звільнена від обкладення ПДВ відповідно до п.п. 197.1.25 ПКУ. Одночасно з цим суб’єкт господарювання надає послуги з розміщення у зазначених виданнях статей з тієї ж тематики, за що отримує від авторів відповідну плату. Чи застосовується «видавнича» ПДВ-пільга до цих операцій?

(м. Київ)

 

Ні, не застосовується.

У п.п. 197.1.25 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) чітко вказано, що від обкладення ПДВ звільняються операції з постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України.

Розміщення ж на сторінках видання, що розповсюджується підприємством, інформації, незалежно від її характеру (науковий, рекламний або еротичний), із цією ПДВ-пільгою не має нічого спільного.

Існує, щоправда, для суб’єктів видавничої справи, до яких належать видавці, виробники та розповсюджувачі видавничої продукції (ст. 10 Закону України «Про видавничу справу» від 05.06.97 р. № 318/97-ВР (далі – Закон № 318)) ще одна звільняюча норма, закріплена в п. 6 підрозд. 2 розд. XX ПКУ. Вона дозволяє до 1 січня 2015 року не обкладати ПДВ операції з виконання робіт та постачання послуг у видавничій діяльності, діяльності з виготовлення та розповсюдження видавництвами, видавничими організаціями, підприємствами поліграфії, розповсюджувачами книжкової продукції, виробленої в Україні, операції з вироблення та/або постачання паперу та картону, вироблених в Україні для виготовлення книжкової продукції, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників українського виробництва, а також операції з постачання книжкової продукції, виробленої в Україні, крім реклами, послуг з розміщення матеріалів рекламного та еротичного характеру та видань рекламного та еротичного характеру.

Нагадаємо: під видавничою діяльністю згідно зі ст. 2 Закону № 318 розуміється сукупність організаційних, творчих, виробничих заходів, спрямованих на підготовку та випуск у світ видавничої продукції.

Проте і на цю пільгу в ситуації, що розглядається, розраховувати не доводиться. Податківці виступають проти її застосування навіть у разі, коли видавництво надає послуги з друкування періодичних видань (журналів), мотивуючи це тим, що такі послуги згідно із Законом № 318 за своєю суттю є виготовленням видавничої продукції та не належать до видавничої діяльності (див. листи ДПАУ від 03.02.2011 р. № 2836/7/16-1517-26 і від 12.05.2011 р. № 13280/7/16-1517-26).

Отже, послуги, що надаються підприємством авторам з розміщення їх статей у періодичних виданнях друкованих засобів масової інформації, обкладаються ПДВ на загальних підставах відповідно до ст. 194 та п. 10 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ за ставкою 20 %, а з 01.01.2014 р. – 17 %.

При цьому майте на увазі: оскільки ви здійснюєте види діяльності, що обкладаються ПДВ, і такі, що цим податком не обкладаються, «вхідний» ПДВ за придбаними товарами/послугами, які призначені для одночасного використання як в операціях, що обкладаються ПДВ, так і в таких, що цим податком не обкладаються, підлягає розподілу на частини, що включається і не включається до податкового кредиту, за правилами, передбаченими п. 199.1 ПКУ. Детальніше про механізм такого розподілу читайте в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 102.

 

Наталя Білова, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі