Деякі питання заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної

Редакція ПБО
Друк
Лист від 27.06.2013 р. № 9684/7/99-99-19-04-01-17

Деякі питання заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної

Лист від 27.06.2013 р. № 9684/7/99-99-19-04-01-17

 

Міністерство доходів і зборів України у зв’язку з численними зверненнями платників податків, їх об’єднань та центральних органів виконавчої влади стосовно проблемних питань, пов’язаних із необхідністю заповнення обов’язкового реквізиту податкової накладної «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України», повідомляє таке.

Законом України від 05.07.2012 № 5083-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» пункт 201.1 статті 201 Кодексу доповнено новим підпунктом «ї», відповідно до якого перелік обов’язкових реквізитів, що повинна містити податкова накладна, доповнено новим реквізитом «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України».

Разом з цим пунктом 4 розділу II «Прикінцеві положення» вказаного Закону доручено Кабінету Міністрів України забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

При цьому Законом України від 20.11.2012 № 5503-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» підрозділ 2 розділу ХХ Податкового кодексу України доповнено пунктом 30, яким тимчасово, до 1 липня 2013 року, призупинено дію підпункту «ї» пункту 201.1 статті 201 Кодексу.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу обов’язкові реквізити у податковій накладній зазначаються в окремих рядках.

Таким чином, реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змінами до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.

Зобов’язуємо довести вказане до відома підпорядкованих органів Міндоходів і забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед платників податків із зазначеного питання.

 

Перший заступник Міністра С. Дериволковкоментар редакції

Номер та дату митної декларації у податковій накладній
 до внесення змін до її форми вказувати не потрібно

Не секрет, що з 01.07.2013 р. знову запрацювала норма п.п. «ї» п. 201.1 ПКУ, згідно з якою необхідне зазначення в податковій накладній номера та дати митної декларації (при постачаннях імпортного товару). При цьому незважаючи на те, що в чиновників був майже рік для доповнення форми податкової накладної графами під ці відомості, відповідні зміни ними все ще не внесено. У зв’язку з цим у багатьох бухгалтерів виникло запитання: чи потрібно із зазначеної дати відображати в податковій накладній номер та дату митної декларації і якщо так, то де?

На нього відповіли самі податківці: у листі, що коментується, вони повідомили, що номер та дату митної декларації в податковій накладній доведеться вказувати лише з моменту набуття чинності змінами до її форми. Отже, наразі ці відомості в податковій накладній вказувати не потрібно. При цьому радує, що контролери не барилися з роз’ясненням цього питання, а також підійшли до нього логічно та послідовно (нагадаємо, що аналогічного висновку вони доходили і в минулому, про що див. лист ДПАУ від 21.08.2012 р. № 1272/0/71-12/15-3117 // «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 69, с. 2). Крім цього, на такому ж підході наполягали і ми (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 50, с. 43).

У цьому питанні на увагу також заслуговує факт перебування на розгляді у ВРУ законопроекту, що передбачає, зокрема, виключення з податкової накладної відповідного реквізиту, що таким чином завершило б неприємну історію, пов’язану з ним. У той же час, оскільки такий документ не пройшов ще жодного читання, говорити про можливість його прийняття ще зарано.

 

 Віталій Смердов

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі