Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Особливості заповнення декларації зі спецводозбору за I півріччя 2013 року

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Липень, 2013/№ 58
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Особливості заповнення декларації зі спецводозбору за I півріччя 2013 року

 

Як у новій декларації збору за спеціальне використання води за I півріччя 2013 року відображати показники, якщо за I квартал дані заповнювалися двома рядками у зв’язку зі зміною ставок збору з 4 січня 2013 року?

(м. Кременчук)

 

Відповідно до п. 326.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води щоквартально наростаючим підсумком із початку року.

Для декларування нарахованих сум збору за спецводокористування наказом Мінфіну від 21.12.12 р. № 1403 затверджено нові форми податкових декларацій, за якими необхідно звітувати починаючи зі звіту за I півріччя 2013 року (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 10, с. 3, а також лист Міндоходів від 22.04.2013 р. № 1857/7/99-99-15-04-01-17 //
«Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 38, с. 4).

Основна відмінність нових форм від попередніх, затверджених наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1009, полягає в тому, що були дещо змінені правила заповнення гр. 9, 10 і 11.

Так, зокрема, у старих формах декларацій розмір нарахованих податкових зобов’язань визначається у гр. 9, а потім розподіляється між державним та місцевим бюджетами у гр. 10 і 11.

У новій же формі реалізовано дещо інший підхід, відповідно до якого спочатку суб’єкт господарювання, користуючись формулами, наведеними у гр. 10 і 11, повинен розрахувати розмір збору, що направляється окремо до державного (гр. 10) і окремо до місцевого бюджету (гр. 11), а потім шляхом підсумовування цих показників визначити загальну суму нарахованого податку.

У решті принципових відмінностей між зазначеними формами немає.

Як відомо, у січні 2013 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» від 20.11.2012 р. № 5503-VI (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 4) було змінено розмір ставок збору.

У зв’язку з цим ДПСУ листом від 28.01.2013 р. № 1947/7/15-2117 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 30, с. 26) рекомендувала у звіті за I квартал 2013 року (який подавався за старою формою) відображати дані двома окремими рядками, з відповідними примітками в цих рядках:

— у першому рядку «з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно» — за ставками, що діяли у 2012 році;

— у другому рядку «з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно» — за новими ставками.

Детальніше про це можна прочитати у статті «Спецводозбір-2013: особливості обчислення та подання звітності» (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 30).

У звітах за I півріччя 2013 року, 3 квартали 2013 року та за 2013 рік, на нашу думку, розділяти рядки у такий спосіб немає необхідності.

На користь такої думки свідчить аналогічний підхід податківців, якого вони дотримувалися у 2012 році щодо подання звітів за I півріччя, 3 квартали та за 2012 рік у цілому (див. ЄБПЗ у розділі 121.06). І хоча ця консультація на сьогодні втратила чинність, сподіватимемося, що думка Міндоходів із цього питання у 2013 році не зміниться.

Нагадуємо: граничними строками подання декларації зі спецводозбору за звітні (податкові) періоди 2013 року, що залишилися, є:

— за півріччя — 9 серпня 2013 року;

— за 9 місяців — 11 листопада 2013 року;

— за 2013 рік — 10 лютого 2014 року.

На завершення ще раз підкреслимо: таке декларування слід здійснювати з використанням нових форм звітності, затверджених наказом Мінфіну від 21.12.2012 р. № 1403.

 

Олександр Олішевко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно