Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПДВ. Як відобразити в податковому обліку та в декларації з ПДВ отримані підприємством послуги банків з розрахунково-касового обслуговування?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2013/№ 39
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Як відобразити в податковому обліку та в декларації з ПДВ отримані підприємством послуги банків з розрахунково-касового обслуговування?

 

Послуги банків з розрахунково-касового обслуговування не обкладаються ПДВ, проте повинні відображатися в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та в декларації з ПДВ. Як правильно це зробити?

(м. Запоріжжя)

 

Докладно про заповнення реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — реєстр ПН) ми вже писали (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 71, с. 39; № 80, с. 27; № 91, с. 13).

Оскільки в законодавстві відтоді відбулися певні зміни, розглянемо зараз основні моменти.

Згідно з п.п. 196.1.5 ПКУ послуги з розрахунково-касового обслуговування (далі — послуги РКО) не є об’єктом обкладення ПДВ*.

* Правило, установлене п.п. 196.1.5 ПКУ, стосується не всіх подібних послуг, а лише тих, що включені до Переліку № 400 (про його появу ми інформували читачів у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 103, с. 4). Решта послуг, не названих у ньому, підлягають обкладенню ПДВ та відображаються у звітності в загальному порядку.

Проте, як установлено Порядком № 1340 та п.п. 4.1 розд. V Порядку № 1492, отримані підприємством послуги, що не є об’єктом оподаткування, має бути відображено в податковому обліку підприємства та в декларації з ПДВ.

Так, у п.п. 2.9 розд. IV Порядку № 1340 передбачено, що в реєстрі ПН ураховуються операції з постачання послуг, які не є об’єктом оподаткування, а в п.п. 1.4 розд. III зазначається, що облік операцій з постачання таких послуг, ведеться на підставі документів бухгалтерського обліку. Такими документами є банківська виписка або акт про надані послуги**.

** Нагадуємо: в УПК № 583 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 58, с. 33) податківці підтвердили правомірність використання банківських виписок з метою відображення витрат при придбанні послуг з розрахунково-касового обслуговування (але лише за умови, що у виписці вказані інформація про послугу, сума операції та обов’язкові реквізити).

Якщо згідно з договором банк щомісячно надає клієнту акт, то такі послуги включаються до реєстру ПН за актом. Водночас частіше документальним підтвердженням придбання послуг РКО є банківські виписки.

У цьому випадку (або якщо періодичність складання акта перевищує 1 місяць) послуги РКО заносяться до реєстру ПН на підставі таких виписок (див. лист ДПСУ від 25.10.2011 р. № 4261/6/15-3415-04 // «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 93).

У графі 1 — записується порядковий номер, що відповідає порядковому номеру запису в реєстрі та проставляється у графі 4, у графах 2 і 3 — відповідно дати отримання та виписки документа (акта, банківської виписки).

У графі 5 реєстру ПН при цьому проставляється «БО» (у названому вище листі податківці пропонували вказувати в цій графі «НП», однак, на нашу думку, подібний варіант некоректний, оскільки більшість банків — платники ПДВ (див. п.п. 2.4 розд. IV Порядку № 1340), у графі 7 — проставляється «0», а вартість послуг зазначається у графах 8, 9, 11, 13, 15 (залежно від напряму подальшого використання таких послуг), відповідно у графах 10, 12, 14, 16 — проставляється «0» (див. ЄБПЗ у розділі 130.23).

У декларації з ПДВ відповідно до п.п. 4.1 розд. V Порядку № 1492 вартість послуг РКО вказується в рядку 11.1 або 11.2 залежно від того, в яких операціях (оподатковуваних чи неоподатковуваних) буде використано ці послуги.

 

Олександр Олішевко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно