Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Трудове законодавство. «Інвалідне» питання у ФОП

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2013/№ 39
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

«Інвалідне» питання у ФОП

 

У якому розмірі потрібно нараховувати ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, який працює у ФОП? Чи потрібно підприємцю ставати на облік до Фонду захисту інвалідів, якщо кількість працівників, працевлаштованих ним за основним місцем роботи, досягла в березні 2013 року 8 осіб?

(м. Київ)

 

Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) регулюється Законом № 2464 та Інструкцією № 21-5.

Частиною 13 ст. 8 Закону № 2464 та п. 3.11 Інструкції № 21-5 для підприємств, установ та організацій, де працюють інваліди, ЄСВ у частині нарахувань установлено в розмірі 8,41 % суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР, та суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності для працюючих інвалідів.

Тобто ЄСВ у пільговому розмірі 8,41 % від бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів сплачують виключно підприємства, установи та організації (тобто юридичні особи), де працюють інваліди. Фізичні особи — підприємці, так само як і особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, повинні нараховувати на фонд оплати праці найманих працівників-інвалідів ЄСВ у розмірі, що визначається залежно від класу професійного ризику виробництва та вказаний у Повідомленні про встановлення класу професійного ризику виробництва (див. лист ПФУ від 08.05.2012 р. № 10531/03-20).

Що стосується другого запитання, то ч. 9 ст. 19 Закону № 875 та абзац третій п. 3 Порядку реєстрації зобов’язують роботодавців у разі збільшення кількості працівників, для яких це місце роботи є основним, до 8 і більше осіб, реєструватися у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів (далі — Фонд інвалідів) за місцем їх державної реєстрації до 1 лютого року, наступного за роком створення або збільшення кількості таких працівників, та подати до цих відділень Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів (далі — Звіт). Тобто реєстрація роботодавців у Фонді інвалідів безпосередньо пов’язана з необхідністю подання до цього Фонду Звіту. Такий Звіт подається в разі, якщо показник середньооблікової кількості штатних працівників (далі — СКШП) за рік склав 8 і більше осіб.

Ураховуючи викладене, якщо в будь-якому місяці звітного 2013 року кількість працівників, для яких це місце роботи є основним, збільшилася до 8 або більше, роботодавцю не слід відразу ж йти до Фонду інвалідів на реєстрацію. Необхідно дочекатися закінчення 2013 року та обчислити СКШП облікового складу за цей рік. Якщо цей показник не перевищить 7 осіб, то реєструватися у Фонді не потрібно. В іншому випадку роботодавець зобов’язаний буде стати на облік у Фонді інвалідів до 1 лютого 2014 року. А про те, як розрахувати показник СКШП та подати Звіт до Фонду інвалідів, наші читачі можуть дізнатися зі статті «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 14, с. 24).

 

Лілія Калашникова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць