Теми статей
Обрати теми

При сплаті готівкою митного збору на підприємство поширюється обмеження в розмірі 10000 грн.

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2013/№ 41
Друк
Лист від 06.03.2013 р. № 11-117/736/2821

Національний банк України

При сплаті готівкою митного збору на підприємство поширюється обмеження в розмірі 10000 грн.

Лист від 06.03.2013 р. № 11-117/736/2821

 

Національний банк України розглянув <…> звернення <…> щодо надання роз’яснень про перевищення обмеження на готівкові розрахунки та повідомляє таке.

У пункті 2.2 Положення про ведення касових операцій (далі — Положення № 637) зазначено, що підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою та з фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницьку діяльність) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок грошових коштів, отриманих із банків. Указані розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів.

Згідно з пунктом 1 постанови Правління Національного банку України «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку» від 09.02.2005 р. № 32 граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлено в розмірі 10000 грн.

Зазначене обмеження поширюється на розрахунки підприємств (підприємців) між собою, але не поширюється на розрахунки підприємств (підприємців) з фізичними особами. При цьому кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується (пункт 2.3 Положення).

Таким чином, обмеження в розмірі 10000 грн. не поширюється на операцію з виплати підприємством фізичній особі за договором купівлі-продажу рухомого майна готівкою з каси.

Що стосується сплати керівником підприємства митного збору в сумі, що перевищує 10000 грн., то в цьому випадку керівник виступає від імені підприємства і на підприємство поширюється обмеження, визначене пунктом 2.3 Положення № 637.

При цьому повідомляємо, що за порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, до порушників застосовується адміністративна відповідальність, визначена статтею 16315 Кодексу України про адміністративні порушення.

 

Заступник Голови Національного банку України В. Ричаківська

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі