Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Офіційна думка. Безоплатне передання ОЗ неприбутковим організаціям відображається у загальному порядку

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2013/№ 91
Друк
Стаття
img 1

благодійність

img 2

Безоплатне передання ОЗ неприбутковим організаціям відображається у загальному порядку

Як у податковому обліку відображається безоплатне передання ОЗ іншим особам (як ЮО, так і ФО), у тому числі й неприбутковим організаціям та установам?

Відповідь: Відповідно до п. 146.13 ст. 146 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі — ПКУ) сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Пунктом 146.14 ст. 146 ПКУ визначено, що дохід від продажу чи іншого відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу). Доходи, визначені ст. 146 ПКУ як «інші доходи», належать до доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування (п.п. 135.5.11 п. 135.5 та п. 135.1 ст. 135 ПКУ).

На підставі п. 137.16 ст. 137 ПКУ датою отримання інших доходів є дата їх виникнення згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, якщо інше не передбачено нормами розділу III ПКУ.

Витрати, визначені ст. 146 ПКУ, які не включені до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг згідно із цією статтею, як «інші витрати» включаються до витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта (п.п. 138.12.1 п. 138.12 ст. 138 ПКУ).

Враховуючи викладене, оскільки операції з безоплатного передання основних засобів іншим особам (як юридичним, так і фізичним особам), у тому числі й неприбутковим організаціям та установам, є за своєю суттю операціями з відчуження основних засобів, то такі операції відображаються у податковому обліку відповідно до норм п. 146.13 ст. 146 ПКУ. При цьому дохід від відчуження основних засобів визначається з урахуванням звичайних цін на такі об’єкти.

 

За матеріалами підкатегорії 102.09.01 Бази знань,
 розміщеної на офіційному сайті Міндоходів: minrd.gov.ua

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі