Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Офіційна думка. До 1 вересня перевищили 10-тисячне обмеження — тепер тільки адмінштраф?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2013/№ 92
В обраному У обране
Друк
Стаття
img 1

готівкові розрахунки

img 2

До 1 вересня перевищили 10-тисячне обмеження — тепер тільки адмінштраф?*

 

Яка відповідальність застосовується до платника податків у разі виявлення контролюючими органами перевищення граничної суми готівкових розрахунків за періоди до 01.09.2013 р.?

З 1 вересня 2013 року постановою Правління Національного банку України від 06.06.2013 р. № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі — Постанова № 210) внесено зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, зокрема, у зв’язку із зазначеними змінами штрафні санкції у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день у разі перевищення граничних сум розрахунків готівкою до суб’єктів господарювання не застосовуються.

При цьому відповідно до ст. 163 прим. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х, зі змінами та доповненнями, порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів — тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу — підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, — тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 58 Конституції України передбачено, що Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Враховуючи викладене вище, у разі виявлення контролюючими органами перевищення граничної суми готівкових розрахунків за періоди до 01.09.2013 р. до платника податків застосовується адміністративна відповідальність.

 

За матеріалами підкатегорії 109.21 Бази знань,
 розміщеної на офіційному сайті Міндоходів: minrd.gov.ua

 

* Див. також матеріал на с. 44. — Прим. ред.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць