Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. «Робимо довго, але якісно», або ЦПД завдовжки два місяці

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2013/№ 83
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

«Робимо довго, але якісно», або ЦПД завдовжки два місяці

Підприємство уклало з фізичною особою договір підряду в жовтні. Роботи за цим договором виконуватимуться два місяці (жовтень — листопад). Винагороду фізособі буде нараховано і виплачено одноразово, після підписання акта виконаних робіт. На що потрібно звернути увагу при оподаткуванні винагороди? Чи можна в акті виконаних робіт написати, що роботи за договором виконувалися тільки один місяць (листопад) і не розподіляти винагороду за місяцями для цілей ЄСВ?

(м. Одеса)

 

Почнемо з теорії. Винагорода за цивільно-правовим договором (далі — ЦПД), за яким виконувалися роботи (надавалися послуги), включається:

1) до бази справляння єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) на підставі абзацу першого п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 та розд. III Інструкції № 455. Зауважте, будь-яких змін у частині справляння ЄСВ із суми такої виплати у зв’язку з початком адміністрування ЄСВ Міндоходів не відбулося. Як і раніше, ви нараховуєте ЄСВ на суму винагороди за виконані роботи (надані послуги) в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Її розмір дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на відповідний місяць (у 2013 році з січня по листопад — 19499 грн., у грудні — 20706 грн.) (п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 та п. 3.16 Інструкції № 455).

Причому, якщо строк виконання робіт (надання послуг) за ЦПД перевищує календарний місяць, для порівняння з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ вам необхідно винагороду за ЦПД розділити на кількість місяців, за яку вона нарахована (ч. 2 ст. 7 Закону № 2464, п.п. 4 п. 4.3 Інструкції № 455). Розмір ЄСВ у частині нарахувань на суму винагороди за ЦПД становить 34,7 % (абз. 5 ч. 5 ст. 8 Закону № 2464, п.п. 4 п. 3.1 Інструкції № 455), у частині утримань — 2,6 % (ч. 8 ст. 8 Закону № 2464, п. 3.7 Інструкції № 455);

2) до складу оподатковуваного доходу фізособи (п.п. 164.2.2 ПКУ). Причому при визначенні бази оподаткування дохід у вигляді винагороди за ЦПД зменшуйте на суму ЄСВ у частині утримань.

Винагорода фізособи за ЦПД обкладається податком на доходи фізичних осіб за ставками 15 % і 17 %

У 2013 році ставка 15 % застосовується до бази оподаткування винагороди за ЦПД (його частини), сума якої за місяць не перевищує 11470 грн., а ставка 17 % — до частини бази оподаткування, що перевищує у звітному місяці цю величину.

img 1Скориставшись умовами, викладеними у запитанні нашого читача, припустимо, що акт виконаних робіт було підписано сторонами 25 листопада 2013 року. Вартість робіт склала 30000,00 грн.

Тепер розрахуємо суми ЄСВ і ПДФО, які підприємство повинне буде перерахувати до бюджету із суми винагороди за ЦПД.

Оскільки строк виконання робіт припадає на два місяці: жовтень та листопад, для порівняння з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ винагороду, нараховану за ЦПД, ділимо на 2 місяці:

30000,00 : 2 = 15000,00 (грн.).

Оскільки дохід фізичної особи у вигляді розподіленої винагороди в жовтні 2013 року (15000,00 грн.) та листопаді 2013 року (15000,00 грн.) не перевищив розмір максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що діє в цих місяцях (див. вище), то ЄСВ справлятиметься в повному обсязі.

Визначимо ЄСВ у частині нарахувань:

— із частини винагороди, що припадає на жовтень 2013 року:

15000,00 х 34,7 : 100 = 5205,00 (грн.);

— із частини винагороди, що припадає на листопад 2013 року:

15000,00 х 34,7 : 100 = 5205,00 (грн.).

Визначимо ЄСВ у частині утримань:

— із частини винагороди, що припадає на жовтень 2013 року:

15000,00 х 2,6 : 100 = 390,00 (грн.);

— із частини винагороди, що припадає на листопад 2013 року:

15000,00 х 2,6 : 100 = 390,00 (грн.).

Загальна сума утриманого в листопаді ЄСВ становить 780,00 грн. (390,00 грн. + 390,00 грн.).

Загальна сума нарахованого в листопаді ЄСВ дорівнює 10410,00 грн. (5205,00 грн. + 5205,00 грн.).

Визначимо базу оподаткування доходу у вигляді винагороди за ЦПД:

30000,00 - 780,00 = 29220,00 (грн.)

Розрахуємо суму податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО), що підлягає сплаті до бюджету із суми винагороди:

11470,00 х 15 : 100 + (29220,00 - 11470,00) х 17 : 100 = 4738,00 (грн.)

Отже, із суми винагороди, нарахованої фізособі в листопаді 2013 року за два місяці роботи за ЦПД (30000,00 грн.), підприємство сплатить до бюджету ЄСВ у частині нарахувань — 10410,00 грн., ЄСВ у час­тині утримань — 780,00 грн. та ПДФО — 4738,00 грн. «На руки» підрядник отримає 24482,00 грн. (30000,00 грн. - 780,00 грн. - 4738,00 грн.).

А от якби роботи за ЦПД виконувалися один, а не два місяці, сума внеску до бюджету із суми винагороди в 30000,00 грн. була б відчутно нижчою. Адже в цьому випадку ЄСВ справлявся б тільки з частини винагороди, що дорівнює максимальній величині 19499,00 грн. І підприємству довелося б сплатити ЄСВ:

— у частині нарахувань у сумі 6766,15 грн. (19499,00 грн. х 34,7 : 100) замість 10410,00 грн.;

— у частині утримань — 506,97 грн. (19499,00 грн. х 2,6 : 100) замість 780,00 грн.

Щоправда, зросте сума податку на дохід через зменшення ЄСВ, але не значно.

Визначимо базу обкладення ПДФО доходу у вигляді винагороди за ЦПД:

30000,00 - 506,97 = 29493,03 (грн.).

Визначимо суму ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з винагороди за ЦПД (30000,00 грн.), якщо роботи за ним виконувалися один місяць:

11470,00 х 15 : 100 + ((29493,03 - 11470,00) х 17 : 100 = 4784,42 (грн.).

У цьому випадку за виконану роботу за ЦПД фізособа отримає 24708,61 грн. (30000,00 грн. - 506,97 грн. - 4784,42 грн.).

Як бачимо, у разі «одномісячного» ЦПД однозначно виграє підприємство. Воно перерахує до бюджету меншу суму ЄСВ. Що стосується фізособи, яка виконує роботи за договором підряду, то з нею не все так однозначно. З одного боку, за виконану роботу «наче за один місяць» вона отримає більшу винагороду (аж на 226,61 грн. (24708,61 грн. - 24482,00 грн.)), але з іншого — втратить місяць пенсійного стажу. Тому при скороченні в документах реального строку виконання робіт (надання послуг) за ЦПД сторонам договору слід зважити всі «за і проти» і прийняти те рішення, яке влаштовувало б обидві сторони.

І тут ми підійшли до другого запитання нашого читача. Чи можна в акті виконаних робіт написати, що роботи за ЦПД виконувалися один місяць (листопад), якщо договір було укладено в жовтні й у ньому не було зазначено період виконання робіт? По відповідь звернемося до ЦКУ.

За загальним правилом, ЦПД набирає чинності з моменту його укладення. Це прямо передбачено ч. 2 ст. 631 ЦКУ. Тому, якщо сторони договору окремо не зазначили в ньому, з якої дати підрядник розпочне виконання робіт, вважається, що він виконує роботи з дати укладення договору, зазначеної в самому договорі (у вигляді дати підписання поряд з підписами сторін, дати договору перед преамбулою або дати укладення договору, позначеної в самому тексті).

Якщо ж ви з метою зменшення податкового навантаження вирішили скоротити на папері строк виконання робіт до одного місяця, рекомендуємо «не винаходити велосипед», а скласти і підписати з підрядником доповнення до договору підряду. У доповненні зазначте конкретну дату, з якої ваш підрядник розпочав виконання робіт, і зазначте, що це доповнення є невід’ємною частиною договору підряду.

 

Марія Соломіна, податковий експерт

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно