Теми статей
Обрати теми

Офіційна думка. Розрахунок лікарняних працівнику, який захворів у перший день роботи

Редакція ПБО
Стаття

Розрахунок лікарняних працівнику, який захворів у перший день роботи

Як розрахувати середню заробітну плату для визначення лікарняних у випадку, коли працівник захворів у перший день роботи, що підтверджено листком непрацездатності?

Згідно з п. 10 Порядку обчислення середньої заробiтної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соцiальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ вiд 26.09.2001 р. № 1266 (далi — Порядок № 1266), якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробiтна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п’яти днiв тимчасової непрацездатностi за рахунок коштiв роботодавця визначається виходячи з мiсячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленого працiвнику на момент настання страхового випадку. У разі коли на підприємстві, в установі та організації встановлено неповний робочий день (робочий тиждень), середня заробітна плата обчислюється виходячи з частини місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку, що відповідає його графіку роботи.

У разi коли середня заробiтна плата обчислюється вiдповiдно до п. 10 Порядку № 1266, середньоденна заробiтна плата за один робочий день (годину) визначаеться шляхом дiлення тарифної ставки (посадового окладу) або її частини на середньомiсячну кiлькiсть робочих днiв (годин), установлену на пiдприємствi (у структурному пiдроздiлi або за iндивiдуальним графiком роботи) (абзац восьмий п. 14 Порядку № 1266).

У той же час з прикладу до п. 10 Порядку № 1266, що наведений у додатку 1 до цього Порядку, випливає наступне: якщо хвороба настала в перший день роботи, середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення місячної тарифної ставки (посадового окладу) на кількість робочих днів за графіком роботи працівника в місяці, в якому настав страховий випадок. Вважаючи, що розрахункового періоду у нового працівника немає, середньоденну заробітну плату слід розраховувати, як зазначено у наведеному прикладі.

Приклад. Працівника прийнято на роботу з 2 вересня 2013 року з посадовим окладом 3000 грн. У цей же день працівник захворів, про що свідчить наданий листок непрацездатності. Кількість робочих днів, що припадають на період хвороби — 9. Кількість робочих днів за графіком роботи підприємства у вересні — 21.

Страховий стаж працівника — 15 років.

Розрахуємо середньоденну заробітну плату:

3000 грн. : 21 р. д.= 142,86 грн.

Сума лiкарняних становить:

142,86 грн. х 9 р. д.= 1285,74 грн.

 

Світлана ДИМИТРЕНКО,
 начальник відділу вдосконалення законодавства
 у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування
 Міністерства соціальної політики України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі