(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 69
  • № 68
  • № 67
  • № 65
  • № 64
  • № 63
  • № 62
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2014/№ 66

Парламент ухвалив закон про ВЕЗ Криму

http://tinyurl.com/yyqdm856

12 серпня 2014 року парламент ухвалив Закон України «Про податковий та митний контроль у вільній економічній зоні Криму та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (на базі законопроекту від 06.06.2014 р. № 4032а).

Згідно з цим законодавчим актом на території півострова запроваджено вільну економічну зону Криму (далі — ВЕЗ Криму). Строк дії ВЕЗ Криму — 10 повних календарних років починаючи з дати набрання чинності Законом.

У ВЕЗ Криму діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб. Так, на території ВЕЗ Криму не справляються загальнодержавні податки і збори, визначені у розділах ІІ — ІІІ, V — ХІІ, ХV — XVIII Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Податок на доходи фізичних осіб та плата за землю справляються на території ВЕЗ Криму з урахуванням норм, визначених в ухваленому Законі.

На території ВЕЗ Криму можуть застосовуватися спеціальні податкові режими, визначені у ст. 11 розділу І і в розділі ХІV ПКУ, та норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Установлено, що фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання, перебування), або юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ Криму, прирівнюються з метою оподаткування до нерезидентів.

Також визначено, що постачання товарів (супутніх послуг) із території ВЕЗ Криму на іншу територію України прирівнюється до митного режиму імпорту.

Постачання товарів (супутніх послуг) з іншої території України на територію ВЕЗ Криму прирівнюється до митного режиму експорту.

Законодавець зазначив, що на території ВЕЗ Криму може застосовуватися мультивалютний режим, за яким в оплату вартості товару (послуги, роботи), що продається (надається) у межах ВЕЗ Криму, приймаються як гривня, так і валюти іноземних країн, визнані вільно конвертованими НБУ (1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів).

Для готівкових розрахунків на території ВЕЗ Криму можуть використовуватися також російські рублі та деякі інші неконвертовані валюти.

За останньою інформацією з сайта ВРУ (станом на 14.08.2014 р.), зазначений Закон передано на повторне друге читання.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ВЕЗ, Крим додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті