(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 95
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Грудень , 2014/№ 96

Утримуєте аліменти? Не забудьте відзвітувати!

З вересня 2014 року із заробітної плати працівника утримуються аліменти на неповнолітню дитину. Чи потрібно підприємству у зв’язку з цим подавати якісь «аліментні» звіти? Якщо так, то яку відповідальність передбачено за їх неподання?

Відповідь на ваше запитання, шановний читачу, залежить від способу сплати аліментів працівником. Якщо він сплачує аліменти на добровільних засадах (підприємство утримує та перераховує аліменти на підставі заяви працівника про відрахування аліментів), то жодні звіти вашому підприємству подавати не потрібно.

Якщо ж аліменти стягують у примусовому порядку за рішенням суду на підставі постанови державного виконавця, то готуйте дані для Звіту про здійснені відрахування та виплати (далі — Звіт)! Форму цього Звіту наведено в додатку 2 до Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 02.04.2012 р. № 512/5. Його формують окремо на кожного працівника, із зарплати якого утримують аліменти.

Звіт подають кожні шість місяців і після закінчення строку відповідних виплат за адресою, зазначеною в постанові про примусове стягнення аліментів. Причому, увага:

відлік перших шести місяців слід здійснювати не з початку календарного року, а з місяця, в якому вперше були утримані аліменти

Із цього можна зробити висновок: період подання Звіту про аліменти буде для кожного працівника-платника аліментів, індивідуальним. Так, наприклад, у наведеній у листі ситуації перший Звіт про вчинені відрахування та виплати необхідно подати за період з вересня 2014 року по лютий 2015 року.

Строк подання такої звітності законодавчо не встановлено, але затягувати з ним не варто. За усними роз’ясненнями фахівців (держвиконавців), подавайте Звіт до органів державної виконавчої служби одразу після закінчення строку, установленого для виплати аліментів за останній місяць звітного шестимісячного періоду (якщо строк не встановлено, то виплату аліментів здійснюють не пізніше 10 числа кожного місяця, наступного за звітним).

Ну й «на солодке» — кілька слів про відповідальність за неподання/несвоєчасне подання такого Звіту. Таке правопорушення загрожує адмінштрафом у розмірі від 20 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 340 грн. до 1190 грн. (ст. 18813 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х).

аліменти додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті