(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/8
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2014/№ 53

Чи може зарплату за працівника отримати сусід? (довіреність на отримання зарплати)

Погодьтеся, день видачі зарплати — це майже свято ☺. Але, на жаль, не всі та не завжди можуть отримати її в день видачі (зокрема, через хворобу, відрядження тощо). Чи можна якось виправити ситуацію для таких працівників? Так, така можливість є. Про те, як її реалізувати, читайте в цій статті.

Відповідаємо на запитання, винесене у заголовок статті: так, може! Для цього працівник може призначити представника, видавши йому довіреність. Сумніваєтеся? Як ми вже говорили, довіреність дозволяє передати представнику значний перелік повноважень. Головне, щоб дії, які доручаються представнику, відповідали поняттю «правочин» і особа, яка видає довіреність, не була зобов’язана зробити їх особисто (зокрема, останнє стосується трудового обов’язку, військового обов’язку тощо). Отримання зарплати повною мірою відповідає цим умовам. Отже, видати довіреність на цю операцію можна. Тим більше, що це прямо передбачено в  ч. 4 ст. 245 ЦКУ і п. 3.6 Положення № 637.

Кому її може видати працівник? Це значення не має — у цьому питанні закон його не обмежує (головне, щоб дотримувалася умова про дієздатність представника). Тож він може видати таку довіреність родичу, колезі чи будь-якій іншій особі.

Коли це може бути потрібно?

Необхідність у видачі довіреності на отримання зарплати може виникнути тільки тоді, коли роботодавець видає її готівкою з каси, — якщо працівник із тих чи інших причин не може її отримати. Причини можуть бути різними — це значення не має (підтверджувати їх ні перед ким не доведеться). Зокрема, такими причинами можуть бути хвороба, відрядження або, що особливо актуально, мобілізація на особливий період. Нагадаємо: в останньому випадку за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада та компенсується з бюджету середній заробіток* (про ці умови ви могли прочитати зовсім недавно — у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 48, с. 19). Отже, якщо мобілізований працівник не захоче, щоб зарплата, яка нараховується, депонувалася на рахунку підприємства і «відлежувалася» там до його появи, він може видати довіреність особі, яка буде її своєчасно забирати.

* На нашу думку, середній заробіток таким особам повинен виплачувати роботодавець, а потім отримувати відповідну компенсацію з бюджету.

Отже для працівника підприємства, який має намір доручити іншій особі забирати його зарплату, без видачі довіреності не обійтися. Касир не має права видати кошти особі, яка її не пред’явила (про це ви прочитаєте далі). При цьому незважаючина те, що у підприємців немає каси, вважаємо, що довіреність потрібна і у випадку виплати заробітної плати підприємцем. Та й сумнівно, щоб сам підприємець погодився видавати зарплату особі, яка не пред’явить йому цей документ..

Вимоги до оформлення

Особливих вимог до оформлення довіреності немає. Тобто на таку довіреність поширюються загальні правила, з якими ви ознайомилися вище. Чи потрібно її якимсь чином посвідчувати? Це варто зробити. Причому ч. 4 ст. 245 ЦКУ пропонує  працівнику звернутися до посадової особи організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. У тому числі, це може зробити посадова особа ЖЕКу (див. роз’яснення Мін’юсту за адресою: http://justicekyiv.gov.ua/show/3506).

Ще дещо про мобілізованих працівників. Зрозуміло, що їм дотримати цей порядок буде проб­лематично. Як же бути? Нагадаємо, що для таких випадків передбачено особливе правило (ч. 3 ст. 245 ЦКУ). Так, довіреність військовослужбовця, а в пунктах дислокації військової частини, з’єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також довіреність працівника, члена його сім’ї і члена сім’ї військовослужбовця може посвідчуватися командиром (начальником) цих частини, з’єднання, установи або закладу. Причому таке посвідчення прирівнюється до нотаріального.

І ще одне: довіреність на отримання заробітної плати доведеться видавати на кожну її виплату (тобто вона, великою мірою, може бути лише разовою). Тому, наприклад, видати одну довіреність на отримання зарплати протягом півроку не вийде. Це пов’язано з тим, що при отриманні зарплати представник повинен надати її касиру підприємства. Касир, у свою чергу, залишає її у себе (про це ви прочитаєте у наступному розділі).

Як видати зарплату за такою довіреністю

За загальним правилом, касир повинен видавати готівку тільки тій особі, яка зазначена у видатковому касовому ордері або видатковій відомості (п. 3.6 Положення № 637). Але для нашого випадку в цьому документі є виняток. Так, якщо замість працівника з’явився його представник і підтвердив свої повноваження відповідною довіреністю, то:

1) у видатковому касовому ордері після П. І. Б. одержувача готівки (у цьому випадку, працівника, який не зміг з’явитися) бухгалтер повинен вказати П. І. Б. представника (проставляння якихось додаткових записів/відміток Положенням № 637 не передбачено);

2) у разі видачі зарплати за видатковою відомістю перед підписом про отримання коштів (графа 5 відомості) касир повинен зробити в ній запис «За довіреністю».

В обох випадках касир повинен забрати та зберегти довіреність. Її потрібно додати до видаткового касового ордера або видаткової відомості відповідно

При цьому також майте на увазі: загальні правила видачі коштів у цьому випадку ніхто не скасовував (пп. 3.5 і 3.6 Положення № 637). Так, представнику доведеться пред’явити касиру паспорт або документ, що його замінює (касир же повинен записати його найменування, номер, ким і коли виданий). Також представник повинен розписатися у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про отримання відповідної суми (гривень — словами, копійок — цифрами).

висновки

  • Працівник може видати довіреність на отримання зарплати іншій особі.

  • Таку довіреність може посвідчити нотаріус або, зокрема, посадова особа організації, в якій довіритель працює чи перебуває на стаціонарному лікуванні.

  • Довіреність на отримання зарплати мобілізованого військовослужбовця, за яким збереглося місце роботи, може посвідчити, у тому числі, командир відповідної військової частини чи з’єднання.

  • Касиру підприємства при видачі зарплати за довіреністю потрібно пам’ятати про особливі правила, передбачені п. 3.6 Положення № 637.

Довіреність, Виплати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
8/8
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті