(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/12
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2014/№ 61

Як зареєструватися платником ПДВ?

Повторимо, що реєстрація платником ПДВ може бути:

— обов’язковою, коли особа підпадає під критерії платника ПДВ і повинна зареєструватися ним в обов’язковому порядку (п. 181.1 ПКУ),

і

— добровільною, коли рішення стати платником ПДВ особа приймає самостійно — за власним бажанням (п. 182.1 ПКУ).

Крім того, реєстрації платниками ПДВ підлягають єдиноподатники, які обрали ставку ЄП, що передбачає сплату ПДВ.

Інформацію про порядок ПДВ-реєстрації наведемо в таблиці.

Порядок реєстрації платником пдв

Підстава

Умови для реєстрації

Дата подання заяви за формою № 1-ПДВ

Дата ПДВ-реєстрації

1

2

3

4

Обов’язкова реєстрація

Обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тис. грн. (без ПДВ). Ця умова не стосується платників ЄП

Не пізніше 10 числа календарного місяця, наступного за місяцем, у якому вперше досягнуто обсяг оподатковуваних ПДВ операцій у 300 тис. грн. (п. 183.2 ПКУ, п.п. «а» п.п. 2 п. 3.5 Положення № 26)

Протягом 5 робочих днів із дати надходження заяви (п. 183.9 ПКУ, п. 3.11 Положення № 26)*

Відмова від спрощеної системи оподаткування (без ПДВ) і якщо при цьому обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тис. грн. (без ПДВ)

Не пізніше 10 числа першого календарного місяця, у якому здійснено перехід на загальну систему оподаткування (п. 183.4 ПКУ, п. 3.6 Положення № 26)

* Для платників ЄП, які переходять на загальну систему, — не раніше дати зміни системи оподаткування. Нагадаємо: добровільно відмовитися від спрощеної системи єдиноподатники можуть з першого числа кварталу, наступного за кварталом, у якому подано заяву про відмову від спрощеної системи (п.п. 298.2.2 ПКУ). Отже, заяву на ПДВ-реєстрацію слід подати протягом перших десяти днів кварталу, за підсумками якого особа стала загальносистемником. Датою ПДВ-реєстрації таких платників, як правило, є перший день переходу на загальну систему оподаткування (пп. 3.6, 3.7 Положення № 26).

Постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до закінчення строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (незалежно від загальної суми операцій з постачання товарів/послуг) (п.п. 6 п. 180.1 ПКУ)

Не пізніше ніж за  20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ (п. 183.3 ПКУ, п.п. «б» п.п. 2 п. 3.5 Положення № 26)

Бажаний день реєстрації платника ПДВ, а якщо його не зазначено у заяві, — протягом 5 робочих днів із дати надходження заяви (пп. 183.5, 183.9 ПКУ, пп. 3.7, 3.11 Положення № 26)

Якщо у випадку, що потребує обов’язкової реєстрації платником ПДВ, заява за формою № 1-ПДВ не буде подана, то платник несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту й отримання бюджетного відшкодування (п. 183.10 ПКУ, п.п. 4 п. 3.5 Положення № 26). Про те, які штрафні санкції очікують суб’єкта господарювання у зв’язку з несвоєчасною ПДВ-реєстрацією, ви можете дізнатися з газети «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 15, с. 26.

Добровільна реєстрація

Відмова від спрощеної системи оподаткування (без ПДВ) і якщо при цьому обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 300 тис. грн. (за умови, що особа здійснює оподатковувані ПДВ операції)

Не пізніше ніж за  20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ (п. 183.3 ПКУ, п.п. «б» п.п. 2 п. 3.5 і п.п. 1 п. 3.6 Положення № 26)

Бажаний день реєстрації платника ПДВ, а якщо його не зазначено у заяві, — протягом 5 робочих днів із дати надходження заяви (пп. 183.5, 183.9 ПКУ, пп. 3.7, 3.11 Положення № 26)

Перехід на ЄП з ПДВ до групи 3 чи 4 (за ставкою 3 %) або до групи 5 чи 6 (за ставкою 5 %)

Перехід із загальної системи оподаткування на спрощену систему зі сплатою ПДВ. Особа повинна відповідати вимогам для єдиноподатників 3 — 6 груп (п. 291.4 ПКУ)

Не пізніше ніж за  15 календарних днів до початку календарного кварталу, з якого така особа має намір перейти на ЄП зі сплатою ПДВ (п.п. 3 п. 3.6 Положення № 26)

Дата зміни системи оподаткування

Перевищення єдиноподатником допустимого обсягу доходу*.
Такі платники повинні відповідати вимогам для єдиноподатників старшої групи (п. 291.4 ПКУ)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу, і одночасно із заявою про перехід до старшої групи платників ЄП (п.п. 4 п. 3.6 Положення № 26)

Дата переходу на ставку зі сплатою ПДВ

* Платники ЄП, які перевищили гранично допустимий обсяг доходів, зобов’язані не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення, перейти до старшої групи платників ЄП або на загальну систему оподаткування (п. 293.8 ПКУ).

Єдиноподатник прийняв добровільне рішення про перехід на сплату ЄП з ПДВ. Такий платник повинен відповідати вимогам для єдиноподатників 3 — 6 груп (п. 291.4 ПКУ)

Не пізніше ніж за  15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому застосовуватиметься нова ставка ЄП (п. 183.4 ПКУ, пп. 2 і 5 п. 3.6 Положення № 26)

Дата зміни системи оподаткування

Реєстрація, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
12/12
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті