При виправленні помилки «річник» орієнтується на рядок 14 декларації До декларації можна подати кілька додатків ВП
Як здійснити самостійне виправлення помилок, допущених у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства за минулі звітні (податкові) періоди?
Слід зазначити, що платники податку, у яких базовим періодом є календарний рік, розраховують суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється (рядок 24 та 27 Декларації, рядок 01 та 05 таблиці 2 додатка ВП до Декларації), виходячи із сум податку на прибуток, зазначеного такими платниками у рядку 14 Декларації.
При виправленні помилок, допущених у декількох податкових періодах, додаток ВП заповнюється для кожного податкового періоду окремо. У цьому випадку сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, пені та штрафу з кожного окремого додатка ВП переноситься до відповідного рядка частини «Самостійне виправлення помилок» Декларації.
Наприклад, якщо до Декларації додаються два додатки ВП, один з яких містить суму збільшення податкового зобов’язання (рядок 01 таблиці 2 додатка ВП), штраф (рядок 02 таблиці 2 додатка ВП) та пеню (рядок 03 таблиці 2 додатка ВП), а другий — суму зменшення податкового зобов’язання (рядок 04 таблиці 2 додатка ВП), то показники рядків 01, 02, 03 таблиці 2 першого додатка ВП переносяться до рядків 24, 25, 26 Декларації, а показник рядка 04 таблиці 2 другого додатка ВП — до рядка 27 Декларації.
У разі якщо додатки ВП, які додаються до Декларації, містять суму збільшення податкового зобов’язання (рядок 01 таблиці 2 додатка ВП), штраф (рядок 02 таблиці 2 додатка ВП) та пеню (рядок 03 таблиці 2 додатка ВП), то значення рядків 24, 25, 26 Декларації визначається як сума показників із відповідних рядків таких додатків.
Якщо виправлення проводиться в уточнюючій Декларації, то додаток ВП до Декларації не заповнюється, а правильні значення доходів, витрат, об’єкта оподаткування податком на прибуток зазначаються в такій Декларації. На підставі порівняння податкового зобов’язання такої Декларації та Декларації, що уточнюється, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, штрафу та пені, які відображаються у частині «Самостійне виправлення помилок» Декларації (рядки 24 — 38).
Разом із Декларацією платник податку має право надати до податкового органу пояснення проведених виправлень.
У Декларації за звітний податковий період, наступний за періодом, за який було здійснено виправлення, відображаються показники з урахуванням проведених виправлень.
За матеріалами підкатегорії 102.30.03