Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Робота з підприємцями: коли можна не справляти ЄСВ і чим підтвердити*

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Податки & бухоблік Листопад, 2014/№ 88
Друк
Підприємство працює з фізичними особами — підприємцями за цивільно-правовими договорами про виконання робіт (надання послуг). Які документи потрібно одержати від підприємців для того, щоб не утримувати єдиний соціальний внесок?

Сума винагород фізичним особам за договорами цивільно-правового характеру про виконання робіт (надання послуг) уключається до бази нараху­вання єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI). Водночас із положень пп. 1, 3 ч. 1 ст. 4 цього Закону випливає, що підприємство-страхувальник має право не нараховувати і не утримувати ЄСВ, якщо фізособа-підприємець виконує роботи (надає послуги), що відповідають видам діяльності згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР).

Відповідну інформацію можна знайти на веб-сайті http://irc.gov.ua/ru/Poshuk-v-YeDR.html і роздрукувати із зазначенням дати. Цього вистачить для того, щоб не справляти ЄСВ з винагороди за виконані роботи (надані послуги) при виплаті підприємцю. Зверніть увагу: система оподаткування, на якій перебуває підприємець, у цьому випадку значення не має.

Якщо фізособа-підприємець виконує роботи (надає послуги), що не збігаються з видами діяльності з ЄДР, підприємство-страхувальник зобов’язаний нарахувати на суму винагороди ЄСВ за ставкою 34,7 % і утримати з такої суми ЄСВ за ставкою 2,6 %.

* Зверніть увагу: на момент підготовки номера на офіційному сайті ДФСУ в БЗ (підкатегорія 301.02) розміщена консультація, в якій зазначено, що для неутримання ЄСВ із суми винагороди за ЦПД про виконання робіт (надання послуг) підприємець повинен надати виписку з ЄДР. Очевидно, що з назвою документа фіскали помилилися, адже види діяльності зазначаються тільки у витягу з ЄДР. Цілком імовірно, що на практиці вони й надалі вимагатимуть копію витягу. Проте сміливі платники податків і ті, які постфактум не мають копії витягу, можуть «захищатися», використовуючи цю консультацію. — Прим. ред.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць