Теми статей
Обрати теми

Відображаємо відпустку до 3 років у ЄСВ-звіті

Боршовська Валентина, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем і мереж Пенсійного фонду України
Жінка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Не перериваючи таку відпустку, з 06.10.2014 р. вона виходить на роботу на умовах неповного робочого часу. Як заповнити Звіт за формою № Д4 в цьому випадку?

При заповненні Звіту за формою № Д4 необхідно керуватися Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454 (далі — Порядок № 454).

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відображають у таблиці 5 Звіту за формою № Д4. А саме: у графі 11 зазначається дата початку та закінчення такої відпустки (у звітах за відповідні місяці, на які припадають такі дати). Для таких осіб передбачено особливе кодування: у графі 7 «Категорія особи» зазначають «6» — «особи, яким надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

У зв’язку з тим, що при виході на роботу жінки на умовах неповного робочого часу зазначена відпустка не переривається, тобто немає факту її закінчення, то таблицю 5 не заповнюємо.

Таблиця 6 Звіту за формою № Д4 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої йому заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

Оскільки жінка вийшла на роботу і їй була нарахована заробітна плата за відпрацьований робочий час, на таку працівницю необхідно заповнити таблицю 6 Звіту за формою № Д4. Її заповнюємо в загальному порядку: зазначаємо місяць, за який нараховується зарплата (графа 11); суму нарахованої зарплати (графи 17, 18) та утриманого ЄСВ (графа 19). Також зазначаємо у графі 15 загальна кількість календарних днів у звітному місяці, оскільки при перебуванні працівниці у відпустці для догляду за дитиною до 3 років вона продовжує перебувати у трудових відносинах з роботодавцем усі календарні дні місяця протягом усіх місяців перебування в такій відпустці.

Припустимо, що сума зарплати за фактично відпрацьовані дні жовтня 2014 року склала 1257,14 грн. Приклад заповнення таблиці 6 представимо на рис. 2 (див. на с. 40).

 

img 1

Рис. 1. Фрагмент таблиці 6 звіту за формою № д4 за жовтень 2014 року

 

img 2

Рис. 2. Фрагмент таблиці 6 звіту за формою № д4 за жовтень 2014 року

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі