№94

Податки та бухгалтерський облік, листопад, 2014/№ 94 Інші номери журналу ›
 • З 1 січня 2015 року — нові форма та порядки заповнення/реєстрації ПН
 • Святкування новорічних та різдвяних свят: рекомендації від Кабміну
 • До уваги претендентів на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ!
 • Офіційні курси іноземних валют
 • «Податок вважають сплаченим з дня зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок» Лист Державної фіскальної служби України від 13.08.2014 р. № 1128/5/99-99-20-03-01-16
 • Декларація з ПДВ: вивчаємо новинки З новими формами/порядками заповнення/ведення податкової накладної/Реєстру ми вас уже ознайомили*. Тепер дійшла черга до їх третього компаньйона — декларації з ПДВ. Новинки є, хоча й не революційні. Але про все по порядку. Почнемо.
 • ПДВ: перехідні моменти 2014 — 2015 Для всіх платників ПДВ 1 січня — день особливий. Початок нового «електронного» року з ПДВ. Зрозуміло, що перехід до нього викликає безліч запитань. Розглянемо деякі з них у цій статті.
 • Те, що потрібно не забути! (важливі заяви під кінець і на початку року) Представляємо вашій увазі міні-органайзер, який нагадає вам і допоможе не пропустити важливі події та дати, пов’язані з поданням заяв, підтверджень, додаткової звітності. Усі ці дати та події, зібрані нами, пов’язані з роком, що минає, і переходом у рік майбутній. Тому неодмінно візьміть їх на замітку.
 • «Голуби летят над нашей зоной»: ввезення/вивезення товарів до/із ВЕЗ «Крим» Після конспективного огляду новацій у «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 80, с. 13 прийшов час більш детального аналізу порядку взаємодії з кримськими суб’єктами господарювання в межах договорів купівлі-продажу (постачання) товарів. Головна новація — необхідність дотримання митних формальностей, а де митниця — там перш за все питання ПДВ і розрахунків. Цими питаннями, мабуть, і обмежимося.
 • Змінилася ціна? Документуємо! Останнім часом досить часто після відвантаження товарів (робіт, послуг) сторони договору змінюють ціну на них. Як діяти покупцю в такому випадку: внести виправлення до раніше складеного первинного документа чи ж оформити на зміну ціни новий? Якщо так, тоді який? Давайте міркувати разом.
 • «Что делать, блин, и кто, блин, виноват?» (ретро-знижки та бонуси, що надаються підприємцю — платнику ЄП) Сьогодні розглянемо певні проблеми, пов’язані з розповсюдженими на практиці так званими мотиваційними виплатами**. Ось конкретна ситуація і запитання, з якими до нас звернувся читач. Підприємець— єдиноподатник другої групи отримує від постачальника знижку за дострокову оплату товару (цю умову закріплено в договорі постачання). Знижка надається у вигляді грошових коштів шляхом їх перерахування на поточний рахунок підприємця. Чи є доходом сума отриманої «ретро-знижки»? Чи записувати її до Книги обліку доходів? Думаємо, наші відповіді на ці запитання будуть цікаві не тільки єдиноподатникам.
 • Заповнюємо звіт з ЄСВ на працівницю, звільнену у відпустці для догляду за дитиною Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вирішила звільнитися. При проведенні остаточного розрахунку їй належить виплата компенсації за невикористані дні щорічної відпустки. Як заповнити графу 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця» таблиці 6 Звіту за формою № Д4, якщо в місяці звільнення працівниці нараховано компенсацію за невикористану відпустку?
 • Відображаємо відпустку до 3 років у ЄСВ-звіті Жінка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Не перериваючи таку відпустку, з 06.10.2014 р. вона виходить на роботу на умовах неповного робочого часу. Як заповнити Звіт за формою № Д4 в цьому випадку?
 • Зменшили авансові внески самі, а значення рядка 13 — податківці: чи буде штраф? У поданій декларації з податку на прибуток за 2012 рік підприємством заповнено рядок 34, де було проведено розрахунок авансових внесків. Протягом 2013 року такі внески сплачувалися в установлені строки. За підсумками 2013 року задекларовано об’єкт оподаткування, що дорівнює нулю (рядок 07 декларації заповнено з прокресленням). При цьому в рядку 13 такої декларації проставлено суму нарахованих до сплати за січень — грудень 2013 року щомісячних авансових внесків. Після закінчення граничних строків подання декларації за 2013 рік було подано уточнюючу декларацію за 2012 рік, якою обнулили її рядок 34. Уточнену декларацію за 2013 рік подати не встигли — почалася документальна перевірка. Відповідно в картці особового рахунка задвоїлася величина переплачених авансових внесків. За результатами документальної перевірки винесено повідомлення-рішення про зняття задвоєних авансових внесків і накладення штрафних санкцій. Чи правомірне застосування таких санкцій?
 • Неможливо зареєструвати накладну в ЄРПН: чому? Доволі часто з різних причин не вдається зареєструвати податкову накладну у Єдиному реєстрі. Упевнені, що не всі ці причини законні. Підкажіть, будь ласка, як відрізнити одні від інших та як боротися із незаконними випадками відмови у реєстрації податкових накладних?
 • Найменування покупця в ПН без лапок: чи є загроза для ПК? Наше підприємство (ТОВ «Марічка») отримало від постачальника податкову накладну. У ній найменування покупця зазначено без лапок. Через це контролери вважають її недійсною і хочуть зняти в нас за нею податковий кредит з ПДВ. Чи мають вони рацію?
 • Працівнику встановили інвалідність: розраховуємо тривалість відпустки Працівника прийнято на роботу 06.08.2010 р. У поточному році (з 01.04.2014 р.) йому встановлено ІІ групу інвалідності, про що свідчить копія довідки з акта огляду в МСЕК. Як слід було розрахувати кількість днів щорічної основної відпустки за відпрацьований робочий рік, в якому було встановлено інвалідність (період з 06.08.2013 р. по 05.08.2014 р.)?
 • Військовий збір: обчислюємо суму аліментів вірно Бухгалтерія підприємства щомісячно утримує із зарплати працівника аліменти в розмірі 25 % і перераховує позивачу. Утримання здійснюється на підставі постанови державного виконавця про примусове стягнення аліментів. 1. Як правильно розрахувати суму аліментів, якщо окрім ПДФО та ЄСВ, із зарплати працівника тепер утримують військовий збір? 2. Чи потрібно утримувати військовий збір при перерахуванні аліментів одержувачу?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі