Дохід від продажу автомобіля та ПДФО

В обраному У обране
Друк
Наумов Сергій
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2014/№ 72
Як оподатковується дохід, отриманий фізособою-резидентом від продажу автомобіля?

Автомобіль — це рухоме майно (ч. 2 ст. 181 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV). Порядок оподаткування операцій з продажу об’єктів рухомого майна встановлено ст. 173 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ).

Згідно з п. 173.2 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох і більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ПКУ, а саме 5 %.

Таким чином, якщо фізична особа вперше у звітному (податковому) році продає легковий автомобіль, то отриманий нею дохід від продажу не підлягає оподаткуванню. При цьому не має значення, чи продавала така особа в цьому році мопед та/або мотоцикл.

У разі продажу протягом звітного (податкового) року двох і більше легкових автомобілів дохід від другого та подальших продажів такого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %.

Кількість продажів об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля до моменту створення єдиного інформаційного ресурсу транспортних засобів визначається фізичною особою — платником податку виключно на підставі самостійного визначення шляхом подання заяви або черговість такого продажу зазначається у відповідному пункті договору купівлі-продажу легкового автомобіля.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити