Від’ємне значення в сумі 54 грн.: забувати не варто

В обраному У обране
Друк
Ковенко Марина, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2015/№ 27
У підприємства в січні утворилося від’ємне значення, що було спрямоване в рахунок податкового кредиту наступного періоду (заповнено ряд. 24 ПДВ-декларації). Його сума незначна — 54 грн. При заповненні декларації за лютий ми вирішили не зв’язуватися з цією сумою і не відобразили її в додатку Д2 до лютневої декларації. Чи передбачено за це якусь відповідальність?

Нагадаємо, що січневий «мінус» із ряд. 24 переносять до ряд. 20.1 лютневої декларації, але тільки в сумі, що не перевищує значення ряд. 18 декларації за лютий. Такий порядок обліку від’ємного значення, непогашеного до 01.02.2015 р., запропонувала ДФСУ в п. 2 свого листа від 06.03.2015 р. 7796/7/99-99-19-03-02-17. Якщо дотримуватися саме його, то січневий «мінус» піде на погашення ПДВ-зобов’язань лютого. При цьому до розділу IV лютневої декларації та додатка Д2 потраплять тільки «хвостики» залишку із січневого ряд. 24. Використовувати ці залишки платник може (за своїм рішенням) як у перехідний час (з 01.02.2015 р. до 01.07.2015 р.), так і пізніше.

Таким чином, не варто нехтувати січневим «мінусом» — його можна використовувати для погашення ПДВ-зобов’язань лютого і при цьому не возитися з додатком Д2 (але це тільки коли у вас «мінус» січня не перевищує значення ряд. 18 лютневої деки).

Звичайно, можлива ситуація, коли бухгалтер помилково (або з інших суб’єктивних причин) не переніс січневий «мінус» до деки за лютий. Якщо таку помилку (пов’язану із заниженням від’ємного значення) виявлять контролери при перевірці, то нічого страшного підприємству не загрожує. Єдине, що можливе, — податківці можуть розцінити її як порушення порядку ведення податкового обліку, за що передбачено адміністративну відповідальність згідно зі ст1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X у розмірі від 85 до 170 грн.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд