Підприємець-пенсіонер вважається працюючим пенсіонером

В обраному У обране
Друк
Пенсійний фонд України
Податки та бухгалтерський облік Квітень, 2015/№ 29
У зв’язку із встановленням з 1 квітня 2015 року особливого порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам, фахівці Пенсійного фонду на своєму сайті (www.pfu.gov.ua) роз’яснили, чи вважається «працюючим» пенсіонер, який зареєстрований як приватний підприємець, але тривалий час не має доходів.

Пенсійники зауважили, що у чинному законодавстві не міститься визначення поняття «працююча особа».

Водночас фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), є застрахованими особами. Це передбачено ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV .

Відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI зайнятість населення забезпечується шляхом установлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом.

Державна реєстрація фізичних осіб — підприємців — це засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру (ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV).

Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити