Середній заробіток мобілізованого: якщо справляли ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Валентина Боршовська, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем і мереж Пенсійного фонду України
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2015/№ 62
Працівника мобілізували у травні 2015 року. На середню «мобілізаційну» зарплату за травень 2015 року підприємство нарахувало ЄСВ «знизу» і «зверху». У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 на нього було сформовано рядок з кодом категорії застрахованої особи «47». У червні 2015 року (після подання Звіту за формою № Д4 за травень 2015 року) було прийнято рішення отримувати з бюджету компенсацію виплаченого середнього заробітку мобілізованому працівнику (подано відповідний Звіт до органу соцзахисту населення). У цьому ж місяці суми ЄСВ, які справлялися з такої виплати у травні, були відсторновані в бухобліку. Як таке сторнування відобразити у Звіті за формою № Д4?

Надміру нараховані/утримані суми ЄСВ із суми середньої зарплати мобілізованого працівника, яку отримуватимете з бюджету, показуєте в таблицях 1 і 6 Звіту за формою № Д4, сформованого за місяць, у якому ці суми були відсторновані.

У таблиці 1 Звіту за формою № Д4 суми, на які було зменшено ЄСВ, проставляєте у відповідних рядках коригувань 7, 7.1, 7.3. У рядку 7.4 вказуєте суму середнього заробітку за травень 2015 року, яку ви вказали у Звіті на отримання компенсації. Крім того, потрібно заповнити рядок без номера «Зміст помилки». У ньому можна зазначити: «Коригування бази справляння ЄСВ на суму компенсації виплат у розмірі середнього заробітку мобілізованих працівників за травень 2015 року».

Зауважте: на суму надміру нарахованого/утриманого ЄСВ зменшиться загальна сума зобов’язань з ЄСВ, яка вказується в рядку 8.

У таблиці 6 на працівника формуєте рядок на «виїмку» оподатковуваного травневого середнього заробітку, зазначаючи:

у графі 9 — колишній код категорії застрахованої особи «47». Виправляти його на «48» не потрібно!

у графі 10 — код типу нарахувань «3»;

у графі 11 — місяць, за який нараховано заробіток (у цьому випадку — «05.2015»);

у графі 18 — суму середнього заробітку, на яку надміру нараховано ЄСВ за відповідний місяць;

у графах 20 і 21 — надмірно утриману та нараховану суми ЄСВ відповідно.

Графи 15 (кількість календарних днів перебування у трудових відносинах) та 17 (загальна сума нарахованої заробітної плати) не заповнюєте.

Приклад. Працівника Шевченка Олега Петровича (податковий номер — 2912345678) було мобілізовано з 05.05.2015 р. Із середньої зарплати, що виплачувалася працівнику за період мобілізації в травні 2015 року, підприємство справляло ЄСВ та відображало у звітності з кодом категорії застрахованої особи «47». Ставка ЄСВ у частині нарахувань — 37,26 %.

У червні 2015 року підприємство подало до органу праці та соцзахисту населення Звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівнику за травень 2015 року. У цьому ж місяці підприємство провело коригування надміру нарахованого/утриманого ЄСВ із середньої зарплати.

Сума середнього заробітку за період мобілізації:

— у травні — 3600,00 грн. (ЄСВ/нарахування — 1341,36 грн., ЄСВ/утримання — 129,60 грн.);

— у червні — 4000,00 грн. (ЄСВ не справлявся).

Підприємство заповнило таблицю 6 Звіту за формою № Д4, як наведено на с. 41.

 

Теги ЄСВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити