(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 68-69
  • № 67
  • № 66
  • № 65
  • № 64
  • № 63
  • № 62
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2015/№ 70

РРО для мільйонерів-єдинників: податківці пояснили «з коли»

Сьогодні звернемо вашу увагу на досить цінні роз’яснення фіскалів* щодо обов’язковості застосування РРО фізособами-підприємцями (ФОП), які працюють на єдиному податку у групах 2 і 3.

* Див. за посиланням http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/211792.html.

З 23 липня 2015 року набули чинності нові правила, що стосуються застосування РРО єдиноподатниками (див. п. 296.10 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, далі — ПКУ). Основна ідея така: у разі перевищення ФОП-єдиноподатником груп 2 або 3 в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. обов’язковим стає застосування РРО. Проте додатковим тягарем висять і «старі» норми, що діяли до набуття чинності такими змінами.

Але, об’єднавши ці норми разом, податківці зробили висновки все ж таки на користь підприємців.

ФОП групи 3

Щодо ФОП групи 3, які отримали свій мільйон ще в першому півріччі 2015 року, ми побоювалися, що податківці пригадають приписи п. 1 розд. ІІ Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII (далі — Закон № 71), що зобов’язали підприємців на ЄП групи 3 застосовувати РРО з 01.07.2015 р.

Проте наші побоювання виявилися марними. Податківці роз’яснили, що маючи дохід в 1 мільйон ще в першому півріччі, платники ЄП — фізособи-підприємці групи 3 повинні будуть застосовувати РРО тільки з 1 жовтня 2015 року.

Ось що про них говориться в роз’ясненні ДФСУ:

…уже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків

Якщо ж за перше півріччя 2015 року і далі дохід поки що не переступив позначку в 1 мільйон, то підприємцю залишається тільки контролювати такий дохід.

Тільки-но дохід виявиться вищим за мільйонну відмітку, ФОП групи 3 слід діяти, як прописано в п. 296.10 ПКУ: застосовувати РРО з початку кварталу, наступного за кварталом, в якому перевищено мільйон.

Це підкреслили й податківці. Тобто якщо мільйон перевищено у 3 кварталі 2015 року, то РРО потрібно починати застосовувати вже з 01.10.2015 р. Якщо в 4-му — з 01.01.2016 р.

Платник ЄП

Обов’язково застосовується РРО, якщо:

I кв. 2015 р.

II кв. 2015 р.

III кв. 2015 р.

IV кв. 2015 р.

I кв. 2016 р.

ФОП групи 3

Д > 1 млн грн.

з 01.10.2015 р.

Д > 1 млн грн.

Д > 1 млн грн.

Д > 1 млн грн.

з 01.01.2016 р.

ФОП групи 2

Застосування РРО для ФОП-мільйонерів групи 2 податківці відстрочили до 01.01.2016 р.

Пригадайте приписи п. 1 розд. ІІ Закону № 71 про те, що п. 296.10 ПКУ для ФОП групи 2 набуває чинності з 1 січня 2016 року. Отримавши з 23 липня 2015 року нову редакцію п. 296.10 ПКУ, у нас були побоювання, що ця норма про дату застосування РРО втратить дію через те, що сам п. 296.10 ПКУ вже змінений пізнішим законом. І ФОП-мільйонерам групи 2 доведеться застосовувати РРО вже у 2015 році.

Проте податківці тут підійшли ліберально і врахували «старе» відстрочення, передбачене Законом № 71 у світлі нового п. 296.10 ПКУ.

От як звучать ці ЦВ:

…платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 р. при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО…

Тобто незважаючи на те, що п. 296.10 ПКУ вже дає орієнтир на дохід в 1 млн для ФОП групи 2 (і дата 1 січня 2016 року в контексті єдиноподатників групи 2 ніде не фігурує — відстрочення не передбачене), податківці висунули на перший план стару норму, відклавши запровадження РРО для «мільйонерів-2015» на 01.01.2016 р.

Платник ЄП

Обов’язково застосовується РРО, якщо:

I кв. 2015 р.

II кв. 2015 р.

III кв. 2015 р.

IV кв. 2015 р.

I кв. 2016 р.

ФОП групи 2

Д > 1 млн грн.

з 01.01.2016 р.

Д > 1 млн грн.

Д > 1 млн грн.

Д > 1 млн грн.

Отже, як бачимо, не все так погано. Підготуватися до застосування РРО підприємцям-мільйонерам, які працюють на ЄП у групах 2 і 3, все ж таки дали час!

РРО, єдинник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті