ПК за «запізнілими» ПН 2014 року, що не підлягають реєстрації

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Як бути з ПН, які у 2014 році не підлягали обов’язковій реєстрації? Чи можна такі «запізнілі» ПН уключати до ПК у 2015 році?

Питання виникло через ПКУ. Адже він жодним словом не обмовився про долю «старих» ПН. Немає чітких роз’яснень і від податківців. А тим часом з 01.01.2015 р. пп. 198.6, 201.10 ПКУ визнають ПК тільки за зареєстрованими ПН.

На наш погляд, ця умова не повинна стосуватися «старих» (що не підлягають обов’язковій реєстрації) ПН 2014 року. Тому вважаємо, що запізнілі «старі» ПН можна включати до ПК у 2015 році. Такий висновок можна зробити з п. 7 Порядку № 1129. Дивіться, цей пункт свідчить: немає права на ПК тільки за тими незареєстрованими ПН, які до 01.01.2015 р. підлягали обов’язковій реєстрації, але не були зареєстровані. Такі незареєстровані ПН дійсно не дають права на ПК.

А ось за ПН, що не підлягають обов’язковій реєстрації, ПК не можна ставити під сумнів. Адже ці ПН оформлені за всіма правилами, вони, як і раніше, дійсні. Тому «запізнілі» незареєстровані ПН 2014 року (що не підлягають обов’язковій реєстрації) повинні потрапляти до ПК у 2015 році.

Особливо якщо врахувати, що й до січневої реєстрації ПН податківці поставилися лояльно. Адже в січні дозволялося за бажанням реєструвати січневі ПН, що не підлягають обов’язковій реєстрації (див. лист № 1403). Отже, у таких незареєстрованих ПН є всі підстави потрапити до ПК. У тому числі ПК повинні формувати й незареєстровані запізнілі ПН 2014 року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити