(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

Є переплата: чи можна не поповнювати спецрахунок?

http://tinyurl.com/y6h7q64f
Є велика переплата з ПДВ. Чи можна починаючи з 1 лютого для сплати ПДВ не поповнювати спецрахунок, якщо за деклараціями виникне ПДВ до сплати?

Вважаємо, що при переплаті спецрахунок поповнювати не потрібно*. Адже відправляють кошти на спецрахунок з власного поточного рахунка в сумах, яких не вистачає для сплати до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ (п.п. «б» п. 2001.4 ПКУ). А в цьому випадку у вас уже й так є переплата. Її автоматом зарахують у рахунок погашення ПЗ.

* Нагадаємо також, що:
— у перехідному періоді (з 01.02.2015 р. до 01.07.2015 р.) ПН/РК реєструють без поповнення (!) спецрахунку (абзац другий п. 35 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ);
— ПДВ за січень сплачують по-старому — з поточного рахунка (лист № 1403).

Частково підтверджує це «перехідний» п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ. Щоправда, стосується він майбутніх часів і переплат, які залишаться на 01.07.2015 р. (тобто до моменту повноцінного введення спецрахунків). На суму цих переплат платнику збільшать «ліміт реєстрації» і одночасно зменшать суму, задекларовану до сплати до бюджету (або збільшать суму від’ємного значення). Урахуйте, що з переплатами, що зависли на  1 липня, вчинять так у беззастережному (!) порядку (після чого такі суми, по суті, вийдуть з розряду переплат). Отже, якщо бажаєте їх повернути грошима, краще потурбуйтеся про те завчасно.

Із цього приводу в листі № 1403 також уточнювалося, що суми переплат на 01.07.2015 р., зокрема, зменшать розмір ПЗ, що підлягають сплаті до бюджету. Тобто в будь-якому разі планується, що сума переплати погасить задекларовані зобов’язання. Отже, маючи переплату, платнику для сплати ПДВ не потрібно поповнювати спецрахунок.

Ну й не забувайте: «при переплатах» завжди в запасі є альтернативний варіант — повернути суму переплати. Для цього потрібно подати заяву на повернення не пізніше 1095 днів з дня переплати (ст. 102 ПКУ). Тому вибір за вами.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПДВ, переплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті