(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
53/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

Спадкоємці теж сплачують ВЗ

Чи підлягає оподаткуванню ВЗ вартість успадкованого майна?

Так, з 2015 року зі спадщини утримують ВЗ.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна включається до оподатковуваного доходу фізособи (п.п. 164.2.10 ПКУ). Отже, ВЗ тут «зелене світло» (на жаль).

Зауважте, що окремі категорії платників податків не сплачують ПДФО зі спадщини, оскільки для них установлено нульову ставку податку (зокрема, родичі першого ступеня споріднення*). А ось для ВЗ пільгової ставки не передбачено. Тому навіть спадщина від члена сім’ї першого ступеня споріднення обкладається ВЗ (1,5 %).

* До них належать батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені (п.п. 14.1.263 ПКУ).

Збір має сплатити спадкоємець самостійно. Причому до нотаріального оформлення спадщини спадкоємець-нерезидент сплачує ПДФО і ВЗ обов’язково. А ось спадкоємець-резидент — за бажанням. Інакше він робить це за підсумками декларування.

Приємна новина: якщо у спадщину ви вступили минулого року, то ВЗ — не ваша проблема, навіть якщо в поточному році ви зобов’язані подати декларацію та сплатити ПДФО зі спадщини.

Зауважте, що у проекті Узагальнюючої податкової консультації з ВЗ, що «засвітився» на сайті ДФСУ, серед іншого, згадується й порядок сплати ВЗ із вартості успадкованого майна. Детально про це ми розповімо в одному з найближчих номерів, а поки зауважимо ось що.

Справляння ВЗ з окремих доходів викликає неабиякий суспільний резонанс. Є примарна надія, що законодавці все ж схаменуться і приберуть з об’єкта обкладення ВЗ, зокрема, доходи у вигляді спадщини. Говорити точно поки що не можемо. Але, якщо є можливість, ми б рекомендували «потягнути» і поки що не вступати у права спадщини. Щоправда, тут без консультації юриста, швидше за все, не обійтися.

спадкування, військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті