(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
87/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

ФОП і трудовий договір з працівником

http://tinyurl.com/y54w396m
ФОП планує прийняти на роботу найманого працівника. Як повідомити про це податкову, чи потрібно реєструвати трудовий договір у центрі зайнятості?

З 01.01.2015 р. Закон № 77 кардинально змінив правила приймання працівників. Тепер новоприйнятого співробітника можна допустити до роботи, тільки якщо дотримано дві умови (ст. 24 КЗпП):

— трудовий договір укладено шляхом оформлення наказу (розпорядження) власника. На ФОП-роботодавців це правило не поширюється, оскільки вони не зобов’язані вести кадровий облік;

— ДФСУ повідомлена про приймання працівника. Порядок такого повідомлення повинен затвердити КМУ, на що Закон № 77 відвів йому 3 місяці.

При цьому ФОП, як і раніше, зобов’язаний укласти трудовий договір з працівником у письмовій формі.

Важливо! Реєстрацію в центрі зайнятості трудового договору між працівником і ФОП скасовано. Це пов’язано з новою вимогою повідомляти ДФСУ про приймання нових працівників (ст. 241 виключена з КЗпП).

Як же повідомити ДФСУ про приймання працівника до того моменту, як буде прийнято новий порядок? Зауважимо, що з початку року збентежені були і роботодавці, і податківці, але нещодавно світло на цю проблему пролила ДФСУ в листі від 29.01.2015 р. № 2627/7/99-99-17-03-01-17. Виявляється, до появи відповідного порядку КМУ «повідомленням» вважатиметься подання роботодавцем таких відомостей у таблиці 5 форми № Д4 (у складі звіту). Строк її подання ви пам’ятаєте — не пізніше 20 числа наступного місяця.

Зверніть увагу! Згідно з усними роз’ясненнями фахівців ДЦЗ трудові договори, що були зареєстровані в центрі зайнятості до 01.01.2015 р., у разі звільнення працівника потрібно зняти з реєстрації за старими правилами.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ФОП, працівник, трудовий договір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті