ФОП і трудовий договір з працівником

Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки & бухоблік Лютий, 2015/№ 14
В обраному У обране
Друк
ФОП планує прийняти на роботу найманого працівника. Як повідомити про це податкову, чи потрібно реєструвати трудовий договір у центрі зайнятості?

З 01.01.2015 р. Закон № 77 кардинально змінив правила приймання працівників. Тепер новоприйнятого співробітника можна допустити до роботи, тільки якщо дотримано дві умови (ст. 24 КЗпП):

— трудовий договір укладено шляхом оформлення наказу (розпорядження) власника. На ФОП-роботодавців це правило не поширюється, оскільки вони не зобов’язані вести кадровий облік;

— ДФСУ повідомлена про приймання працівника. Порядок такого повідомлення повинен затвердити КМУ, на що Закон № 77 відвів йому 3 місяці.

При цьому ФОП, як і раніше, зобов’язаний укласти трудовий договір з працівником у письмовій формі.

Важливо! Реєстрацію в центрі зайнятості трудового договору між працівником і ФОП скасовано. Це пов’язано з новою вимогою повідомляти ДФСУ про приймання нових працівників (ст. 241 виключена з КЗпП).

Як же повідомити ДФСУ про приймання працівника до того моменту, як буде прийнято новий порядок? Зауважимо, що з початку року збентежені були і роботодавці, і податківці, але нещодавно світло на цю проблему пролила ДФСУ в листі від 29.01.2015 р. № 2627/7/99-99-17-03-01-17. Виявляється, до появи відповідного порядку КМУ «повідомленням» вважатиметься подання роботодавцем таких відомостей у таблиці 5 форми № Д4 (у складі звіту). Строк її подання ви пам’ятаєте — не пізніше 20 числа наступного місяця.

Зверніть увагу! Згідно з усними роз’ясненнями фахівців ДЦЗ трудові договори, що були зареєстровані в центрі зайнятості до 01.01.2015 р., у разі звільнення працівника потрібно зняти з реєстрації за старими правилами.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд