Теми статей
Обрати теми

Працівник з АТО у відпустці за свій рахунок: чи йде страховий стаж?

Бєлєвцова Людмила, податковий експерт
Друк
Підприємство розташоване в районі проведення АТО. Чи зараховується до страхового стажу наших працівників період їх перебування у відпустках за свій рахунок?

Підходи для визначення страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення пенсії та допомоги по безробіттю однакові.

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала страхуванню (на випадок тимчасової втрати працездатності, пенсійному страхуванню, на випадок безробіття) і за який щомісячно сплачений нею та роботодавцем страховий внесок у сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок (крім «пільгових» періодів). До страхового стажу місяць включається як повний, якщо сума сплачених внесків не менше мінімального страхового внеску (мінзарплата х відсотковий розмір ЄСВ в частині нарахувань і утримань). Спеціальних норм для визначення страхового стажу працівникам, місце роботи яких розташоване в районі проведення АТО, наразі немає.

Застосовуємо отримані відомості до нашої ситуації. Якщо працівник підприємства з району проведення АТО перебував у відпустці за свій рахунок весь місяць, то зарплата йому не нараховувалася і ЄСВ за нього не сплачувався. Отже, такий місяць не потрапить до страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення пенсії та допомоги по безробіттю. У разі ж якщо працівник частину місяця працював, а частину — перебував у неоплачуваній відпустці, то тут орієнтуватися слід на суму сплаченого ЄСВ. Сума ЄСВ, сплаченого в такому місяці, більша або дорівнює мінімальному страховому внеску? Тоді місяць повністю потрапить до страхового стажу. Якщо ж сплачений ЄСВ не дотягує до мінімального страхового внеску, то місяць включається до страхового стажу пропорційно фактично сплаченому внеску.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі