Теми статей
Обрати теми

Списання основних засобів і ТМЦ, що розташовані в зоні АТО: думка ДФСУ

Державна фіскальна служба України

ДФСУ в листі від 07.11.2014 р. № 6437/6/99-99-19-02-02-15 зазначає, що в разі неможливості вивезення товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) зі складу, розташованого в зоні проведення АТО, застраховані збитки (сума збитків, що має бути компенсована страховою компанією), яких зазнав платник у разі втрати (пошкодження, знищення) таких ТМЦ, включаються до витрат у податковому періоді, в якому такі збитки понесені.

Суми страхового відшкодування зазначених збитків необхідно включати до доходів платника податку на прибуток підприємств у періоді їх отримання.

У разі знищення основних засобів у результаті проведення АТО податківці радять робити таким чином. Платник податку припиняє нараховувати амортизацію починаючи з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації об’єкта основних засобів, та збільшує витрати на суму вартості, яка підлягала амортизації, за вирахуванням сум накопиченої амортизації такого об’єкта основних засобів.

Нагадаємо, що порядок обліку операцій з ліквідації (часткової ліквідації) зруйнованої нерухомості проаналізовано нами у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 88, с. 17.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі