Теми статей
Обрати теми

Додаток ВС — витрати на страхування

Максим Нестеренко, Олексій Павленко, Наталія Адамович, Марина Ковенко, Наталя Білова, податкові експерти
Податки & бухоблік Січень, 2015/№ 9
Друк
Цей додаток з’явився у декларації з податку на прибуток лише у 2013 році. На щастя, він має суто інформаційне призначення. Тобто його показники безпосередньо не переносяться до декларації та/або інших додатків.

Подавати цей додаток повинні всі підприємства, які здійснюють нарахування та/або виплату страхових платежів на користь страховика. Статус самого платника при цьому значення не має. Головне, щоб його контрагент був страховиком, а призначення платежу — страховим платежем. Це означає, що у разі, коли ви перерахуєте страховику суму, яка не має відношення до страхування (наприклад, фіндопомогу), подавати цей додаток не потрібно.

Також не має значення, у межах якого виду страхування здійснюється нарахування/виплата страхових платежів. Тобто це може бути, зокрема, страхування майна, ризиків, цивільної відповідальності тощо. У всіх цих випадках додаток ВС доведеться подати.

Подавати додаток ВС потрібно разом із декларацією за підсумками звітного періоду, в якому здійснювалися нарахування або сплата страхових платежів страховику. Причому прив’язка іде лише власне до дати виплати. Тобто незалежно від дати укладення договору страхування. Якщо ви у звітному періоді лише уклали договір, але не здійснювали страхових платежів, додаток ВС не подається.

Додаток ВС заповнюється в розрізі кожного страховика. Кожному з них відповідає свій рядок, при цьому кількість таких рядків не обмежена. За графами 4 і 5 підбивається підсумок, який показує загальну суму страхових платежів. Додаток невеликий і містить лише п’ять граф. Якщо ви здійснюєте нарахування і виплату страхових платежів на користь страховика в одному періоді — графи 4 і 5 у вас будуть однаковими. Але якщо ви частково або повністю сплачуєте страхові платежі авансом — суми нарахованих і перерахованих страхових платежів можуть не збігатися.

Детально про різні види страхування, його облік і правове регулювання читайте в нашому тематичному номері «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 16; 2013, № 40, с. 18.

А ми завершуємо наш огляд додатків до декларації з податку на прибуток.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі