Визначення права на ПСП у разі хвороби працівника

В обраному У обране
Друк
податкові експерти Хмелевська Оксана та Клиженко Яна
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 53
Працівник підприємства , який користується правом на звичайну ПСП, перебував на лікарняному півтора місяці (з 05.05.2015 р. по 12.06.2015 р.). Усю суму лікарняних нараховано в місяці виходу на роботу (у червні 2015 року). Сума лікарняних і заробітна плата за фактично відпрацьовані дні в місяці виходу на роботу перевищують граничний розмір доходу, що дає право на ПСП. Чи застосовується ПСП до нарахованого доходу такого працівника?

Суми оплати перших п’яти днів за рахунок коштів роботодавця і допомоги по тимчасовій непрацездатності включаються до загального оподатковуваного доходу працівника у складі заробітної плати та оподатковуються за ставками, установленими п. 167.1 ПКУ (15 і 20 %).

У зв’язку з цим лікарняні:

— ураховуються при визначенні граничного розміру доходу, що дає право на ПСП;

— при визначенні бази оподаткування зменшуються на суму ЄСВ у частині утримань і на суму ПСП (за наявності права на неї).

Водночас «перехідні» лікарняні враховуються при визначенні права працівника на ПСП за особливим правилом, установленим абзацом третім п.п. 169.4.1 ПКУ. Такі виплати необхідно відносити до місяців, за які їх нараховано.

Тобто якщо згідно з листком непрацездатності хвороба працівника почалася в одному місяці, а закінчилася в іншому, роботодавець:

1) розраховує суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності і допомоги по тимчасовій непрацездатності;

2) розподіляє розраховані суми лікарняних (їх частини) по місяцях, за які їх нараховано;

3) уточнює місячні суми зарплати, нараховані працівнику за ті місяці, в яких той хворів згідно з наданим лікарняним листком;

4) визначає право працівника на ПСП у кожному окремому місяці. Для цього роботодавець порівнює уточнені суми заробітної плати з граничним розміром доходу, що дає право на ПСП (у загальному випадку у 2015 році — 1710 грн.);

5) проводить оподаткування нарахованих доходів.

Для наочності порядок застосування ПСП, якщо працівнику нараховано перехідні лікарняні, розглянемо на конкретному прикладі.

Приклад. Працівник користується правом на звичайну ПСП. Його зарплата за відпрацьовані робочі дні червня 2015 року склала 880 грн. Крім того, у червні 2015 року йому нараховано лікарняні за період тимчасової непрацездатності з 05.05.2015 р. по 12.06.2015 р. у розмірі 1869,21 грн. (за 18 роб. дн. травня 2015 року — 1246,14 грн., за 9 роб. дн. червня 2015 року — 623,07 грн.).

Сума лікарняних за дні тимчасової непрацездатності у травні 2015 року (1246,14 грн.) для цілей оподаткування і, зокрема, застосування ПСП має бути віднесена до доходів працівника за травень 2015 року.

У цій ситуації дохід працівника:

— за травень 2015 року становитиме 1246,14 грн. (відпрацьованих днів у травні 2015 року працівник не мав);

— за червень 2015 року — 1503,07 грн. (623,07 грн. + 880,00 грн.).

Обидві суми менше граничного доходу, що дає право на ПСП. Відповідно, до доходів працівника і за травень, і за червень 2015 року має бути застосована ПСП.

Сума ПДФО, утриманого із суми лікарняних, нарахованих за дні тимчасової непрацездатності у травні 2015 року, становитиме:

(1246,14 - 1246,14 х 2 : 100 - 609) х 15 : 100 = 91,83 (грн.),

де 2 — розмір ЄСВ у частині утримань з суми лікарняних;

609 — розмір звичайної ПСП.

Визначимо суму ПДФО, яка має бути утримана з суми зарплати за червень 2015 року, у тому числі з лікарняних, що припадають на цей місяць:

((623,07 - 623,07 х 2 : 100) + (880,00 - 880,00 х 3,6 : 100) - 609)) х 15 : 100 = 127,49 (грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити