Як застосовувати ПСП, якщо працівник ще й «шабаює» за цивільно-правовим договором

податкові експерти Хмелевська Оксана та Клиженко Яна
Податки & бухоблік Липень, 2015/№ 53
В обраному У обране
Друк
На підприємстві працює працівник — інвалід II групи. У нього є право на ПСП у підвищеному розмірі. У липні 2015 року ми плануємо додатково укласти з ним договір підряду на виконання робіт, що не включені до його обов’язків за трудовим договором. Чи потрібно при визначенні права працівника на ПСП підсумовувати доходи, отримані ним за договором підряду і за трудовим договором?

ПСП застосовується до доходу, нарахованого платнику податків протягом звітного податкового місяця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій і винагород) ( п.п. 169.4.1 ПКУ). При цьому розмір такого доходу у 2015 році не повинен перевищувати 1710 грн.

Тобто ПСП застосовується виключно до доходу, отриманого за трудовим договором, — до зарплати. До інших видів доходів, у тому числі й до доходу, нарахованого (виплаченого) у межах цивільно-правового договору, ПСП не застосовується. Тому, незважаючи на те що і зарплата, і винагорода за договором підряду нараховуються (виплачуються) одним підприємством — податковим агентом, для цілей визначення права працівника на ПСП їх не підсумовують.

Приклад. Строк виконання робіт за договором підряду — 01.06.2015 р. — 30.06.2015 р. Вартість робіт склала 5000 грн. Акт виконаних робіт підписано 30.06.2015 р. Винагороду за договором виплачено одноразово — у день підписання акта виконаних робіт. Сума заробітної плати, нарахованої працівникові за червень 2015 року, становить 1600 грн.

Розрахуємо суму ПДФО, що буде утримана:

1) із суми зарплати, нарахованої працівнику за червень 2015 року:

(1600 - 1600 х 3,6 : 100 - 913,50) х 15 : 100 = 94,34 (грн.),

де 3,6 — ставка ЄСВ у частині утримань із суми заробітної плати;

913,50 — розмір ПСП, установлений п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 ПКУ для працівників, які є інвалідами I або II групи, у тому числі з дитинства;

2) із суми винагороди за договором підряду:

(5000 - 5000 х 2,6 : 100) х 15 : 100 = 730,50 (грн.),

де 2,6 — ставка ЄСВ у частині утримань з суми винагороди за виконану роботу за цивільно-правовим договором.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд