(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
  • № 57
  • № 62
  • № 56
  • № 55
  • № 53
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
17/21
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 54

Донарахування до МЗП, якщо працівника мобілізували

http://tinyurl.com/y5bksgxy
Працівника мобілізували в середині звітного місяця. Тому цього місяця йому буде нараховано заробітну плату за фактично відпрацьовані дні та середній заробіток у зв’язку з призовом під час мобілізації. Чи потрібно дотримуватися вимоги про ЄСВ з мінзарплати?

Якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розмір мінзарплати (далі — МЗП), установленої законом на місяць нарахування зарплати (доходу), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП і відповідної ставки ЄСВ. Це прямо передбачено абзацом десятим ч. 5, абзацом третім ч. 6 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

До бази нарахування ЄСВ включаються заробітна плата, лікарняні, винагороди за цивільно-правовими договорами за виконані роботи/надані послуги ( п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464). При визначенні виплат, що включаються до фонду оплати праці, слід керуватися Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5 (далі — Інструкція № 5). Про це прямо зазначено в п.п. 5 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

У свою чергу, згідно з п.п. 2.2.12 Інструкції № 5 оплата працівникам, які залучаються до виконання державних обов’язків, якщо вони виконуються в робочий час (зокрема, працівники проходять військову службу за призовом під час мобілізації), уключається до фонду оплати праці.

Водночас згідно з ч. 7 ст. 7 Закону № 2464 роботодавець має право не справляти ЄСВ з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Ураховуючи вищевикладене, для цілей виконання вимоги про ЄСВ з МЗП, з розміром МЗП слід порівнювати загальну суму зарплати за фактично відпрацьований час і середнього заробітку (незалежно від того, отримує підприємство компенсацію з бюджету чи ні). Якщо зазначена сума менше МЗП, то ЄСВ слід донараховувати на різницю між МЗП і загальною сумою зарплати за фактично відпрацьований час з урахуванням середнього заробітку за період мобілізації.

Якщо мобілізованому працівнику за весь місяць нараховано середній заробіток, що компенсується з бюджету, то незалежно від його розміру дотримуватися вимоги про ЄСВ з МЗП не потрібно. Це випливає з положень ч. 7 ст. 7 Закону № 2464.

Якщо ж роботодавець прийняв рішення не отримувати компенсацію з бюджету, то суму середнього заробітку, нарахованого за період військової служби, що припадає на весь місяць, за призовом під час мобілізації, з метою нарахування ЄСВ необхідно порівнювати з МЗП. У ситуації, коли сума середнього заробітку менше МЗП, ЄСВ нараховують виходячи з розміру МЗП і відповідної ставки внеску.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
мінімальна заробітна плата, мобілізований працівник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті