Перехідні виплати та ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 54
Працівниця перебуватиме у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 18 травня по 20 вересня 2015 року. Суму допомоги нараховано у травні 2015 року. Цього місяця підприємство застосовувало понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ у частині нарахувань. ЄСВ на суму допомоги нараховано за ставкою, скоригованою на цей коефіцієнт. Чи потрібно в наступних місяцях проводити коригування суми ЄСВ у частині нарахувань на суму допомоги по вагітності та пологах, що припадає на ці місяці, у разі зміни скоригованої на понижуючий коефіцієнт ставки ЄСВ?

Ні, не потрібно. Сума допомоги по вагітності та пологах, нарахована за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, уключається до бази нарахування ЄСВ того місяця, в якому було здійснено її нарахування. Тому до суми допомоги по вагітності та пологах слід застосовувати ставку ЄСВ, скориговану на понижуючий коефіцієнт, який було розраховано виходячи з бази нарахування ЄСВ, до якої увійшла сума такої допомоги.

Подальший перерахунок суми ЄСВ у частині нарахувань не здійснюється.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити