Несвоєчасна сплата ПДВ з вини казначейства

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Податкові зобов’язання з ПДВ за травень місяць поточного року ми перерахували на спецрахунок своєчасно — до 30 травня. Проте казначейство перерахувало ці кошти до бюджету тільки 5 червня. Тепер фіскали вимагають нас сплатити штраф і пеню за «несвоєчасну» сплату ПДВ. Як нам відбитися від цього «наїзду»?

Перед нами класичний приклад перекладання проблеми «з хворої голови на здорову». Ну яке відношення платник має до того факту, що казначейство промурижило його гроші на спецрахунку, внаслідок чого вони не змогли своєчасно надійти до бюджету?!.. Адже строки сплати ПЗ з ПДВ у зв’язку із запровадженням тестового режиму ЕА ніхто не змінював.

Тому вкажіть вашим фіскалам на п.п. 1 п. 22 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість (затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569). У ньому чорним по білому написано: «Платник податку у строки, встановлені Податковим кодексом України для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунка». Отже, вини за вами ніякої. А ось за казначейством вина точно є. Адже п. 21 цього ж Порядку зобов’язав органи казначейства перераховувати з електронних рахунків суми ПДВ до бюджету (і на спеціальні рахунки — для «сільгоспників») не пізніше останнього дня строку, установленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань.

Річ у тім, що програмне забезпечення податківців розраховує недоїмку за даними ПДВшного бюджетного рахунка, а не електронного рахунка. Тому програма (через неповороткість казначейства) видала щодо вас фіктивну недоїмку, а фіскали (настільки ж «фіктивно») вимагають від вас сплати санкцій. Нам відомі подібні випадки, де навіть податкові повідомлення-рішення (ППР) платникам надсилалися…

І якщо раптом вам надіслали в подібній ситуації ППР, сміливо оскаржуйте його у податковій вищого рівня або в суді.

Теги ПДВ штрафи
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити