Постачання згідно з рахунком — що писати в ПН

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Що зазначати в рядку «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної, якщо оплата і постачання здійснюються згідно з рахунком?

ПН: заповнення та виправлення помилок

У цьому випадку письмовий договір відсутній. Норми ЦКУ передбачають можливість укладення деяких договорів як у письмовій, так і в усній формі. Якщо чітко дотримуватися юридичних канонів, то в цій графі ПН потрібно зазначати вид договору, визначений ЦКУ. Наприклад, «купівлі-продажу», «постачання», «комісії» тощо. Водночас, податківці в подібній ситуації у своїх консультаціях у БЗ (див. в категорії 101.19) приписують у цій графі ПН зазначати й форму договору («усний»), і вид договору («купівлі-продажу», «постачання тощо), і документ, на підставі якого здійснено госпоперацію, його дату і номер («рахунок-фактура», «рахунок», тощо). Наприклад: «Усний договір купівлі-продажу, рахунок-фактура від__ № __».

На нашу думку, якщо ви не зазначите в ПН документ (рахунок) — за його наявності, то нічого страшного в цьому немає. Головне, щоб у цьому рядку ПН було зазначено «основний» реквізит — тобто вид цивільно-правового договору («купівлі-продажу», «постачання» тощо). Тобто просто зазначити: «Усний договір» або «Усний договір, рахунок-фактура» без виду договору буде недостатньо. І фіскали до такого формулювання в ПН при перевірці можуть чіплятися — адже згідно з п. 201.1 ПКУ реквізит ПН «Вид цивільно-правового договору» є обов’язковим. Тобто він може прямо вплинути на право покупця на включення ПДВ до ПК.

Водночас нагадаємо, що норми ст. 208 ЦКУ приписують операції між юрособами, а також між юр- і фізособами здійснювати в письмовій формі. А на практиці оформлення рахунку-фактури фахівці зазвичай прирівнюють до письмової форми укладання договору. Хоча податківці судячи з усього вважають її усною ...

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити