Оновлений розподіл ПДВ: складаємо ПН

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Як з 01.07.2015 р. проводити розподіл ПДВ? Як має бути заповнена податкова накладна (ПН) на такий розподіл?

Раніше при купівлі «подвійних»* товарів, послуг, необоротних активів ПК відображався тільки в тій частині, що відповідала частці їх використання в оподатковуваних операціях (ЧВ). Решта суми ПДВ прямувала до витрат чи первісної вартості.

* Призначених для використання одночасно в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях.

З 01.07.2015 р. правила розподілу ПДВ змінилися з точністю до навпаки. Тепер до складу ПК потрібно включати всю «вхідну» суму ПДВ за «подвійними» придбаннями. А щоб прибрати зайве (!), платник зобов’язаний нарахувати ПЗ, скласти ПН і зареєструвати її в ЄРПН на частину ПДВ, що відповідає частині використання товарів/послуг в неоподатковуваних операціях ( п. 199.1 ПКУ).

Для нарахування ПЗ користуємося все тією ж ЧВ, розрахованою на поточний рік і зазначеною в ряд. 1 або 2 таблиці 1 додатка Д7, але (!) беремо її протилежність неоподатковувану частку (100 % - ЧВ).

Що стосується ПН, то вона має бути складена не пізніше останнього числа місяця, в якому отримувалися «подвійні» активи ( п. 198.5 ПКУ). Для цього, вважаємо, можна скласти одну «узагальнену» ПН (одразу на всі «подвійні» купівлі періоду). Тим більше такий порядок передбачається і в законопроекті № 2173а.

Зазначте в ній тип причини «08» (для необ’єктних операцій) або «09» (для звільнених/пільгових операцій). У заголовній частині поставте ІПН покупця «400000000000», в інших рядках покупця — свої дані ( п. 12 Порядку № 957). У гр. 3 табличної частини доведеться навести номенклатуру «подвійних» товарів /послуг. У гр. 6 наведіть кількість в частині неоподатковуваної ЧВ. Ціну у гр. 7 вкажіть ту ж саму. Хоча хтозна, може, податківці з часом запропонують спрощений варіант заповнення «номенклатурної» графи, а також гр. 6 і 7.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити