Теми статей
Обрати теми

Якщо змінюється і номенклатура, і ставка ПДВ

Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Чи є якісь особливості коригування даних ПН при зміні номенклатури, коли при цьому за певними позиціями змінюється й ставка ПДВ?

На думку фіскалів, є. В одній із консультацій у БЗ (категорія 101.07) податківці розглянули питання коригування показників ПН, коли позиції, що обкладаються ПДВ за ставкою 20 %, замінювалися оподатковуваними за ставкою 0 % або взагалі пільгованими. У такій ситуації фіскали приписали складати два окремих РК*.

* У відповіді фіскалів чомусь ідеться про «виправлення помилки», хоча в запитанні про помилку не згадується..

Один РК — який коригує зі знаком «-» обсяг операції, до якого застосовувалася основна (20 %) ставка (такий РК, на думку фіскалів, є основою для зменшення ПЗ продавця і ПК покупця).

У другому РК цієї ПН зазначається обсяг постачання із застосуванням режиму звільнення від оподаткування (за нульовою ставкою чи пільгою). Якщо покупець ― платник ПДВ, то РК, що зменшує ПЗ/ПК, в ЄРПН реєструвати йому. А другий РК у будь-якому випадку реєструватиме в ЄРПН продавець.

У чому великий сенс застосування двох РК, нам не зрозуміло. Мабуть, фіскали виходили з того, що при постачанні одночасно і оподатковуваних, і пільгованих операцій виписуються різні ПН. Проте це правило не стосується випадків, коли разом поставляються оподатковувані товари/послуги — за ставкою 20 % та/або 7 % та/або 0 % (!).

Тому навіть якщо коригування тут буде проведено одним РК, це не повинно вважатися порушенням. Утім, обережні платники, швидше за все, вважатимуть за краще «наслідувати веління» фіскалів.

Водночас зауважимо, що ця «конса» стосується конкретної ситуації. Тому в інших випадках коригувань, пов’язаних зі зміною номенклатури та ставок ПДВ**, що обумовлюють зміну, вважаємо, що два окремих РК складати вже точно не потрібно.

** Наприклад, коли ставка ПДВ — 20 % змінилася на 7 % (чи навпаки), коли пільговане або «нульове» замінили на «20 %-ве» (чи «7 %-ве») тощо. На нашу думку, те саме стосується випадків, коли ставка 20 % (7 %) змінилася на 0 % (чи навпаки). Хоча фіскали в зазначеній консультації операції, оподатковувані за ставкою 0 %, чомусь прирівняли до пільгованих.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі