Якщо помилилися в «ціновій» графі 7 ПН

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Як виправити ПН, в якій замість ціни без ПДВ (у графі 7) зазначили ціну з ПДВ, а ось загальну суму без ПДВ, суму ПДВ і суму з ПДВ (у графі 13) зазначили првильно?

Хоча в ПН підсумкові суми виявилися правильними (податкові зобов’язання за період не занижені), було допущено помилку у гр. 7. У такій графі неправильно зазначили ціну товару, записавши завищену суму — з урахуванням ПДВ.

Нагадаємо, що ціна постачання без урахування ПДВ (!) — обов’язковий реквізит ПН ( п.п. «є» п. 201.1 ПКУ). Помилки в цьому реквізиті вкрай небажані. Особливо якщо ПН видається покупцю. Адже в нього через таку помилку ПК може опинитися під питанням. Тому радимо виправити помилку в ПН.

Для цього можна скласти «виправляючий» РК. У ньому виправлення провести двома рядками (перший з «-», другий з «+»). І тут не дивуйтеся: у «мінусовому» рядку, орієнтуючись на правильну гр. 13 ПН, доведеться з «-» зазначити все-таки правильні суми. Адже інакше помилку просто не виправити і тільки так неправильну ПН можна нівелювати. Такий РК, що не змінює суму компенсації, реєструє продавець ( п. 22 Порядку № 957, п. 16 Порядку № 569).

Хоча якщо покупець сильно просить замінити ПН, можна піти йому назустріч (другий варіант) — виправити помилку «зменшуючим» РК і перевипискою ПН. Такий «зменшуючий» РК реєструє покупець. Сподіваємося, що він не буде проти у надії отримати правильно виписану ПН. Потім продавець перевипише ПН датою все тієї ж першої події. І в її «ціновій» гр. 7 уже, як належить, зазначить правильну суму — ціну постачання «без ПДВ». Ну й звісно, цю ПН зареєструє. Щоправда, цей шлях хороший, якщо з дати першої події не минуло 15 (30) календарних днів. Інакше за запізнілу реєстрацію ПН продавцю загрожують штрафи ( ст. 1201 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити