Чи показувати покупцю «помилкові» ПН і РК у декларації?

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Постачальник виписав нам «помилкову» ПН (повторно, за другою подією), а після — «зменшуючий» РК (який ми зареєстрували). Чи показувати нам ці «помилкові» документи в декларації?

«Помилкову» ПН зі «зменшуючим» РК покупцю в декларації з ПДВ показувати не варто. Усе тому, що відносно помилково виписаної ПН не виникає права на ПК. Дивіться самі: абзац чотирнадцятий п. 201.10 ПКУ і п. 7 Порядку № 957 із цього приводу свідчать: порушення порядку заповнення ПН не дає покупцю права (!) на віднесення сум «вхідного» ПДВ до податкового кредиту. Тому за «помилковою» ПН покупець навряд чи ризикне формувати ПК.

У вас — аналогічний випадок. «Помилкова» ПН складена неправильно. Постачальник виписав її повторно (за другою подією) — не на ту дату (обов’язковий реквізит ПН, п.п. «б» п. 201.1 ПКУ). І нехай вас не бентежить те, що «помилкова» ПН складена на ваше ім’я і «зменшуючий» РК до неї, слідуючи букві закону, вам довелося зареєструвати. Тут нічого не зробиш — такий механізм виправлення помилки закладений п. 192.1 ПКУ. Проте в декларації з ПДВ (у розділі II) ці «помилкові» документи покупцю показувати не потрібно (див. підкатегорію 101.23 БЗ). Тоді в перевіряючих запитань не виникне.

Але як бути, якщо помилку виявили не одразу? Припустимо, «помилкова» ПН (що задвоює ПК) у покупця все ж таки вже потрапила до декларації (скажімо, у «податковокредитний» рядок 10), а через час від продавця надійшов «зменшуючий» РК? Тоді слід помилку виправити. Для цього до того періоду, коли «помилкова» ПН збільшила ПК, покупець повинен подати УР. І в ньому на підставі РК відкоригувати (зменшити) ряд. 16 (вписавши суму у гр. 5 і 6 зі знаком «мінус»).

А якщо через завищення ПК у «помилковому» періоді виникла недоплата, то, виправляючись, не забудьте про пеню ( ст. 129 ПКУ) і 3 % самоштраф (якщо УР подається як окремий документ, п.п. «а» п. 50.1 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити