Старі цифри в новому УР

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Виправляємо декларацію з ПДВ за січень 2015 року. У ній було заповнено рядки 21.1 і 21.2. Ми виправляємо значення цих рядків. Як їх правильно відкоригувати в УР?

Проблема зрозуміла. Річ у тім, що у формі УР до декларації з ПДВ, яка стала застосовуватися, починаючи зі звітності за лютий ц. р., відсутній точний аналог старого рядка 21.1 (що називався «значення рядка 20.2 декларації попереднього звітного (податкового) періоду»).

Адже УР за періоди, що передували лютому-2015, усе одно повинні подаватися за новою формою. А в новій формі УР є тільки аналог старого рядка 21.2 — це нова 20.1значення рядка 24 декларації попереднього звітного (податкового) періоду»).

Водночас, зазначимо, що показники (у тому числі) зазначених рядків 21.1 і 21.2 для наступної за січневою декларації за лютий уже не мали «окремого значення». Адже «напрямок використання» обох цих сум у декларації за лютий передбачався спільний: або — до рядка 20.1 (у межах значення рядка 18) нової форми декларації, або — у додаток 2 до нової форми декларації*. Тому ми вважаємо, що в УР до декларації за січень ц. р., що подається за чинною формою, значення цих двох рядків можна навести спільне — тобто склавши обидва показника за рядком 20.1 УР і показавши їх у графі 4. При цьому відобразивши там же — за рядком 5 — цей загальний, правильний, показник від’ємного значення.

* Див. лист ДФСУ від 06.03.2015 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17.

Залежно від виду і суми помилки, допущеної в січні в зазначених рядках, вона може зачепити й показники лютневої декларації з ПДВ (і навіть наступних періодів). Отже, можливо, одним УР виправлення цієї помилки у вас не обмежиться, — але подальші декларації вже буде коригувати простіше — адже УР буде за тією самою формою.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити