(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
  • № 62
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
32/80
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 57

Позовна давність і сторнування ПЗ

Три роки тому нами було отримано передоплату за договором, було нараховано ПДВ, але постачання ми виконати не змогли і гроші покупцю не повернули. У червні за цією заборгованістю минув строк позовної давності. Чи можемо ми сторнувати ПЗ як за постачанням, що не відбулося?

ПЗ і ПК

Оскільки «податкові» строки давності, установлені у ст. 102 ПКУ, цієї ситуації (цього ПЗ) не стосуються*, то вважаємо зменшення ПЗ цілком коректним. Адже постачання товарів (або послуг) так і не відбулося, а отже, об’єкт обкладення ПДВ відсутній. Причому (що дивно) з таким підходом погоджуються й податківці. Про можливість сторнування ПЗ в аналогічній ситуації вони прямо написали в листі від 23.06.2014 р. № 11237/6/99-99-19-03-02-15, потім — дещо детальніше — у БЗ (див. їх відповідь на подібне запитання в категорії 101.07).

* Підтверджується й консультацією фіскалів у БЗ (див. категорію 101.07).

Податківці в листі чітко не вказали, чи застосовувати до цієї ситуації норми «коригувальної» ст. 192 ПКУ. А ось у консультації в БЗ вони приписують зменшити продавцю ПЗ (а покупцю — ПК) на підставі бухгалтерської довідки — і в періоді списання кредиторської заборгованості. Нехай вас не бентежить, що підставу для сторнування фіскали обрали у вигляді бухгалтерської довідки, а не традиційного РК. Річ у тім, що ця ситуація в норми ст. 192 ПКУ не вписується, тому податківці про РК і не обмовилися. Позитивним моментом є також і те, що податківці факт зменшення ПЗ продавцем не поставили в залежність від зменшення ПК покупцем при списанні «минулої» дебіторської заборгованості з такої передоплати.

А ось при списанні «минулої» дебіторської заборгованості за поставлені товари (послуги) податківці сторнувати продавцю ПЗ не дозволяють (детальніше див. в їх консультації в БЗ, категорія 101.5). І це цілком логічно, адже об'єкт оподаткування нікуди не подівся

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПДВ, податкові зобов’язання, строк позовної давності додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті