Право на ПК за ОЗ: чекати введення в експлуатацію не потрібно

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Підприємство в березні купило будівлю. Суму ПДВ — 75 тис. грн. врахували у складі податкового кредиту березневої декларації. Проте будівля ще не введена в експлуатацію. Які можна підготувати документи, щоб при перевірці не зняли податковий кредит?

Турбуватися платнику щодо правомірності відображення податкового кредиту в березневій декларації не варто. Право на податковий кредит при придбанні основних засобів (ОЗ) не залежить від введення їх в експлуатацію. Пояснимо чому.

По-перше, згідно з п. 198.2 ПКУ право на податковий кредит у покупця виникає за першою подією:

— або за датою списання коштів з поточного рахунка;

— або за датою отримання товарів/послуг.

По-друге, за правилами, що діяли до 01.07.2015 р., податковий кредит звітного періоду складався із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) у зв’язку з придбанням як товарів, так і ОЗ з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності.

При цьому право на його нарахування виникало (до речі виникає й зараз, див. п. 198.3 ПКУ) незалежно від того, почали такі ОЗ використовуватися в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності протягом звітного періоду чи ні (тобто незалежно від того, введені ОЗ в експлуатацію чи ні).

Єдина перешкода, яка могла (а так само може й зараз) чекати ПДВ на шляху до складу податкового кредиту, — це відсутність своєчасної реєстрації складеної постачальником ПН в ЄРПН ( п. 198.6 ПКУ).

Платник, у березні здійснивши передоплату або отримавши об’єкт ОЗ (дивлячись на те, що було першим), а також ПН, своєчасно зареєстровану в ЄРПН, може спати спокійно. Претензій до березневого податкового кредиту з боку податківців бути не повинно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити