«Негосподарський» ПК: шукаємо місце в декларації

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Як відобразити в декларації з ПДВ податковий кредит за товарами та послугами, придбаними для використання в негосподарській діяльності?

Запитання виникло невипадково. З 01.07.2015 р. будь-яка покупка (господарська вона чи не господарська) за наявності ПН, зареєстрованої в ЄРПН, має бути облікована у складі податкового кредиту. «Госпумови», а також умови «використання в оподатковуваних операціях» у п. 198.3 ПКУ, що дозволяє врахувати у складі ПК ту чи іншу покупку, уже немає.

Але це зовсім не означає, що податкового кредиту стане більше. Показавши негосподарський ПДВ у складі податкового кредиту, платнику неодмінно доведеться тут же нарахувати ПЗ. Для цього не пізніше останнього дня звітного періоду він зобов’язаний скласти ПН і зареєструвати її в ЄРПН ( п. 198.5 ПКУ). Орієнтуватися при нарахуванні ПЗ та складанні ПН за негосподарськими товарами/послугами слід на ціну їх придбання.

Тобто, купуючи товари, послуги та необоротні активи, призначені для негосподарської діяльності, платнику на одну й ту саму суму доведеться збільшити податковий кредит і податкові зобов’язання.

Зауважимо, що декларації, розробленої під нові правила, поки що немає. Чи з’явиться вона до кінця липня, невідомо. Але якщо дотримуватися поточної форми декларації з ПДВ, то «негосподарський» ПК доведеться відображати в ряд. 10.1. А ось нараховані ПЗ потраплять до декларації з ПДВ через ряд. 1.1.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити