(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
  • № 62
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
40/80
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 57

Списання загиблих посівів: ПК нівелюється ПЗ

За форс-мажорних обставин у сільгосппідприємства загинули посіви, які не були застраховані. Які наслідки в податковому обліку ПДВ?

У силу специфіки сільгоспвиробництва обставини стихійного лиха нерідко завдають аграріям немалого клопоту. І не лише в плані понесення додаткових витрат на пересів культур, а й ПДВ-звітності.

Справа в тім, що у цьому разі втрачається право на податковий кредит (ПК), точніше сказати, що абсолютна величина його не змінюється, проте нівелюється вплив на формування кінцевого результату ПДВ-обліку та звітності. ПК стає заручником ситуації, його роль вирішується нормами п. 198.3 ПКУ, з яких випливає безперечний висновок: при загибелі посівів ні про яке подальше використання у межах господарської діяльності платника податку придбаних товарів та послуг, щодо яких було сформовано ПК, уже не може бути й мови.

А звідси уже пряма дорога до вимог п.п. «г» п. 198.5 ПКУ, яким установлено, зокрема, таке. У разі якщо такі товари/послуги починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю, платник податку зобов’язаний:

(1) нарахувати податкові зобов’язання (ПЗ);

(2) скласти податкові накладні (ПН) за товарами/послугами, під час придбання яких суми податку були включені до складу ПК;

(3) зареєструвати ПН в ЄРПН у встановлені терміни.

База оподаткування ПЗ за товарами/послугами визначається виходячи з вартості їх придбання, а ПН мають бути складеними не пізніше останнього дня звітного періоду.

Водночас звертаємо увагу: нарахування ПЗ у податковому періоді, в якому відбувається списання загиблих посівів, має бути незалежно від факту страхування/нестрахування посівів чи від отримання/неотримання страхплатежів. Радує хоч те, що нараховані ПЗ суб’єкт спецрежиму ПДВ повинен відображати у спецдекларації. Аналогічної думки й податківці (підкатегорії 101.02 та 101.29.01 БЗ).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податковий кредит, податкові зобов’язання, списання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті