Основні засоби і «малоцінка»: де проходить межа?

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Чи зобов’язані малодохідні суб’єкти орієнтуватися на вартісний критерій визначення основних засобів, який установлено ПКУ?

податковий облік

Питання надважливе. Адже з 1 січня 2015 року податкові зобов’язання з податку на прибуток визначаються виходячи з бухоблікового фінрезультату, який у деяких випадках коригується на певні різниці ( п.п. 134.1.1 ПКУ).

У нині чинній редакції ПКУ збережено визначення основних засобів (ОЗ) і два головні критерії віднесення до цих об’єктів — строк експлуатації (понад один рік) та вартість (понад 2500 грн.) ( п.п. 14.1.138 ПКУ).

Бухгалтерський і «податковий» критерії щодо строку експлуатації ОЗ співпадають. Але чи всім платникам податку на прибуток наразі треба зважати на вартісний критерій? Відповідаючи на це запитання, слід зауважити: у малодохідних суб’єктів взагалі немає окремого податковоприбуткового обліку, а база оподаткування визначається виключно виходячи з бухоблікового фінрезультату.

Цим суб’єктам, на нашу думку, наразі не має ніякого діла до вартісного критерію визначення ОЗ у ПКУ, оскільки вони орієнтуються виключно на бухоблікові правила, а в бухобліку вартісні критерії віднесення до ОЗ установлюються самим підприємством.

Відповідно, малодохідні суб’єкти можуть постановити, що в їхньому бухобліку вартісний критерій віднесення до ОЗ (і, відповідно, і до МНМА) буде більше або менше, ніж 2500 грн. Згідно з цим критерієм ОЗ та МНМА і будуть амортизуватися в бухобліку малодохідника та формувати значення його об’єкта оподаткування.

Що ж до високодохідних платників (з річним доходом понад 20 млн грн.), то їм рекомендуємо, як і раніше, встановлювати в бухобліку вартісний критерій у 2500 грн. Інакше виникнуть складнощі з розрахунком амортизації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити