Чи подавати декларацію за півріччя, якщо є «старі» збитки

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
За I квартал 2015 року з бухобліку — прибуток, але його перекривають великі «старі» збитки. Чи потрібно нам подавати декларацію з податку на прибуток за півріччя 2015 року?

Декларацію за півріччя вам подавати не потрібно. Пояснимо чому.

Нагадаємо: про той особливий випадок, коли потрібно подати декларацію за півріччя (а також три квартали, рік), ідеться в абзаці восьмому п. 57.1 ПКУ. Так діють, якщо торік не виявилося прибутку (був збиток) і наступного року авансові внески не розраховувалися, а за підсумками I кварталу отримали прибуток. Тоді потрібно подати (!) декларацію за півріччя (і далі — три квартали, рік), щоб перейти на проміжні строки та звітувати / сплачувати податок на прибуток поквартально.

Але не забудьте про один важливий момент. З 01.01.2015 р. об’єкт оподаткування — прибуток визначають за правилами п.п. 134.1.1 ПКУ. Там зазначено: прибуток визначається шляхом коригування бухоблікового фінрезультату (прибутку/збитку з фінзвітності) на різниці з розд. III ПКУ. Тому для цілей застосування п. 57.1 ПКУ беруть до уваги показник прибутку, очищений (!) на різниці.

А серед цих різниць є «особлива» — збитки минулих років ( п.п. 140.4.2 ПКУ). Вона зменшує фінрезультат. Причому така різниця стосується абсолютно всіх платників. Тому і малодохідники, і високодохідники враховують «старі» збитки (тобто коригують фінрезультат на збитки минулих років, п.п. 134.1.1 ПКУ). Пам’ятайте про це, підраховуючи прибуток.

Тепер повернемося до вашої ситуації. У вас за I квартал 2015 року в бухобліку прибуток. Але водночас є великі «старі» податкові збитки. Вони перекривають бухгалтерський прибуток. У результаті об’єкт оподаткування за I квартал 2015 року виявився від’ємним. Тому звітувати за півріччя підстав немає і подавати піврічну декларацію не потрібно. Відзвітуєте тільки за
підсумками року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити